Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 11-07-14, 12:09
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mpoumpouzos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω ελεγα να βαλω δυο σειρες απο τα παρακατω,δηλαδη 4 μετρα

http://oollaa.gr/el/20x-4-led-white-...ip-dc-12v.html

και μια σειρα απο αυτα που εστειλα στο πρωτο ποστ,με δυο χρονοδιακοπτες να αναβουν τα μπλε λιγο πριν σβησουν και αναψουν τα ασπρα....εχουν και το καλο οτι δουλευονται πιο ευκολα στις γωνιες απο τη λεντοταινια.....σαν δυναμη λες οτι ειναι τα ιδια και λιγοτερα απο μια ταινια??
Ναι, καμία σχέση, πολύ πιο λίγη ένταση έχει αυτό από μια λεντοταινία. Μια λεντοταινία έχει 60 led ανά μέτρο, αυτό έχει 80 led στα 2 μέτρα. Υπάρχουν βέβαια και λεντοταινίες με 150 led στα μέτρα (30 ανά μέτρο). Και καλό είναι η λεντοταινία να τη κολλάμε με σε βέργα ή γωνιά αλουμινίου , σαν ψήκτρα, για να κρατήσει περισσότερο. Προσωπικά όμως δεν τις προτιμώ, δεν έμεινα ευχαριστημένος, άλλοι λένε πως τις έχουν χρόνια. Ισως επειδή δεν τις είχα σε γωνιά αλουμινίου μου χάλαγαν γρήγορα.
Πως θα κάνεις να αναβουν μόνο τα μπλε και μετα τα άσπρα. Το άσπρο είναι συνδυασμός μπλε κόκκινο και πράσινο, θα έχεις 2 τροφοδοτικά θες να πεις, ένα για το μπλε και ένα για το κόκκινο και πράσινο, θα ανάβεις ή το μπλε μόνο του ή κόκκινο και πράσινο ή όλα μαζι για να βγάλεις άσπρο (που μπλεδίζει αρκετα)
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01494 seconds with 11 queries