Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 01-10-09, 00:08
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω ξιφοφοράκια στο φυσικό τους χρώμα; Ναι, σε λίμνες και ποτάμια της Κ. Αμερικής
Έχω ψάξει AZORES, QUIKO και στο θερμοκήπιο στο Καλοχώρι. Αύριο θα δω και Αμαζόνιο που δεν πρόλαβα σήμερα!
Απ' όσο ξέρω δεν ζουν στους βιότοπους Αζορών και Καλοχωρίου. Το QUIKO είχε φέρει πριν ένα μήνα περίπου, αλλά
προφανώς τους έδωσε, δεν θα δυσκολευτείς πολύ πάντως, έρχονται κατά καιρούς. Θα έχω κι εγώ το νου μου.
Έχει κανένας από το GAB τέτοιες αναπαραγωγές;
Και να σκεφτεί κανείς ότι μέχρι πριν από λίγα χρόνια, μόνο τέτοιους βρίσκαμε και τους σνομπάραμε.
Επίσης δεν έχω βρεί πουθενά thorichthys ellioti και ούτε άκουσα κανέναν να έχει... Μόνο στο QUIKO βρήκα σε νηπιακή
ηλικία firemouth cichlids (thorichthys meeki) αλλά ήθελα λίγο μεγαλύτερες για να μπορεί να ξεχωρίζει το φύλο.
Αν βρεις, ενημέρωσέ μας, με ενδιαφέρουν κι εμένα.

Το aquascape έγινε (σχεδόν), τα βασικά φυτέματα έγιναν αλλά είναι σχετικά λίγα προς το παρόν και
πρέπει να ενισχυθούν για να κρυφτεί η πλάτη. Επίσης περιμένω να πετύχω τη ρίζα που θα... "μου κλείσει το μάτι"
Αυτή τη ρίζα ψάχνω κι εγώ βρε Πάνο. Βάλε φωτό το νέο aquascape, άντε να παίρνουμε ιδέες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 11 queries