Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 02-10-07, 15:03
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Question ναι μεν,αλλα........

αν και σκεφτομουν να μην ποσταρω,εντουτοις θα πω τη γνωμη μου....
η αληθεια ειναι οτι ειμαστε πολλαααα χρονια πισω στο χομπι μας σε συγκριση με αλλους λαους ευρωπαιους και μη,και το γεγονος οτι στα διαφορα σεμιναρια,εκθεσεις και hapennings που γινονται στο εξωτερικο απεχουμε δραματικα,νομιζω οτι οφειλεται κυριως σε 2 παραγοντες.
ο πρωτος ειναι ο ωχαδελφισμος που μας εχει κανει ανθρωπους-καναπεδες,και ειναι πολυ σοβαρο κοινωνικο προβλημα,
και ο δευτερος ειναι το οικονομικο..!!
πχ.
ο εαυτος μου...
ακουω για σεμιναριο κιχλιδοφιλων στη γαλλια τολη μου...πραγματικα πολυ ωραια,και ασχετως αν δεν ειμαι λατρης των 2 λιμνων πολυ θα ηθελα να παρευρισκομουν.....αλλα με τι λεφτα....???εδω μετα βιας και με αλχημειες προσπαθω να επιβιωσω και να βγαλω το μηνα μου και να συντηρησω την οικογενεια μου.....
τα ιδια ακριβως και με λογο παραπανω με το ''δικο'' σου χαπενινγκ νικολα.....
καλα ολα αυτα,καλο και το χομπι μας αλλα κακα τα ψεμματα....για τετοιες εκδηλωσεις ΠΡΕΠΕΙ να σου περισσευουν,αλλιως καθεσαι στα αυγουλακια σου.......
μπορουν να πουνε και αλλοι χομπιστες την αποψη τους σχετικα με την μη ελευση χομπιστων για τετοιες δραστηριοτητες του εξωτερικου,εγω παντως με τον μικρο μου οβολο,μπορεσα και ηρθα στο εδω σεμιναριο του κυριου σιμεκ,το καταευχαριστηθηκα,υπηρχε και παρα πολυ καλη οργανωση και συμμετοχη,και ολα πηγανε τελεια...
εαν με περισσευανε,θα εκανα επιλογη για το που θα πηγαινα.ΕΣΕΙΣ..????
ΥΓ.να ξερετε,οτι υπαρχουν και χομπιστες που θελουν και γουσταρουν τρελλα,απλα ΔΕΝ μπορουν.........τι να κανουμε,υπαρχει και θα υπαρχει παντα το οικονομικο χασμα μεταξυ των ανθρωπων...καλα κρασια...
ενας μεροκαματιαρης χομπιστας...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01624 seconds with 11 queries