Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 01-10-17, 00:12
Το avatar του χρήστη WiSe
WiSe Ο χρήστης WiSe δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-09-2017
Περιοχή: Καλύβια Αττικής
Μηνύματα: 528
Προεπιλογή Λιγες συμβουλες-γνωμες (redtail shark)

Καλησπερα και καλως σας βρηκα!

Η εμπειρια μου με τα ενυδρεια μπορει να ειναι μακροχρονια (10 χρονια) αλλα σιγουρα δε μετραω και μεγαλες επιτυχιες εκτος απο ενα tinfoil barb που εζησε 4 χρονια και εφαγε ισα με καμια ντουζινα ψαρια.....

Ας αφησω τις ιστοριες για αγριους και ας παω στο θεμα...

Αυτη τη στιγμη εχω ενα 180λιτρο ενυδρειο με 5 redtail sharks μεσα καθως μονο αυτο το ειδος ηθελα. Απο οσα εχω διαβασει (και εδω θα ηθελα τη συμβουλη σας) ειμαι οριακα και σε λιτρα και σε ψαρια. (?) Διαβασα οτι σε κοπαδι δεν υπαρχει θεμα κυριαρχιας απο 5 και πανω.

Διακοσμηση: Πλαστικα φυτα διπλα στο φιλτρο και μαυρο βοτσαλο. 3 κρυψωνες η μια ειναι σαν πολλαπλες σπηλιες και μια σπηλια στρογγυλη.

Κανενα προβλημα δεν υπαρχει μεχρι στιγμης με το ενυδρειο να μετραει 3 μηνες λειτουργιας, εκτος απο σκισμενα πτερυγια.... σε 3 απο τα 5 και ανισο μεγαλωμα θα ελεγα. Προσπαθησα θεραπεια με μελαφιξ, στην αρχη πηγαν να κολησουν αλλα δεν.... μετα με κατι βιταμινες... αλλα δε βλεπω βελτιωση.

Η κινηση τους ειναι παρα πολυ καλη και η συμπεριφορα τους γενικα με εξαιρεση κατι φασεις κυνηγητου που πεφτει...

Θα ηθελα να ακουσω την αποψη-γνωμη σας για τυχον λαθη.
-------------------------

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WiSe : 01-10-17 στις 00:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01504 seconds with 11 queries