Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 30-03-04, 01:02
Το avatar του χρήστη Makis M
Makis M Ο χρήστης Makis M δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-03-2004
Περιοχή: Πολωνία
Μηνύματα: 210
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Makis M Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Makis M Send a message via Skype™ to Makis M
Προεπιλογή

[quote="tasos"]........και που να δείς τι γίνεται με τα χρυσόψαρα

Πάντως Τάσο εγώ θέλω να προσθέσω καί κάτι άλλο πού ΄βοηθά το χάος. Τουλάχιστον εδώ..πού ζώ τό 60% τών μαγαζιών πού πουλάνε ειδη γιά ενυδρεία καί μή, ειναι ελάχιστα σχετικοί (γιά να μην πώ ασχετοι) μέ το επάγγελμα.
Εδώ, (και το ξαναγράφω γιά να μην παραξηγηθώ ελπίζοντας στην Ελλάδα οτι ειναι καλύτερα, ) εδώ πουλάνε ζώα πού αν τόν ρωτήσης τι ειναι? σού απαντά μπούρδες. Ζητάς τεστ γιά φωσφορο και ψάχνουν τα κουτάκια ενα-ενα να δούν πού το γράφη. Κάι αν ρωτήσης καί την ηλικία τού ψαριού που σε ενδιαφέρη σε περνάν γιά κάνα εξυπνάκια που πήγες να πουλήσης μούρη.
Θέλω να πώ, ότι από αυτούς οι μισοί θά αγόραζαν κέφαλο γιά P.Acei ενώ οι αλλοι μισοί θά τόν έβαζαν στό λουλάκι γιά να τόν πουλήσουν την επόμενη μέρα στό παζάρι. (Μακάρι να μπορούσατε να βλέπατε τό παζάρι εδώ. Σκεψου εναν περιφραγμένο ανοιχτό χώρο μήκους 200μ Χ 10μ πλάτος μέ εμπορους και παραγωγούς πού πουλάνε ολα τά ειδη aqua και αλιείας μόνο χοντρική. Γιά να μπής μέσα θέλης ειδική αδεια οτι εισαι καταστηματάρχης η...... 5€ στόν φύλακα )

Θέλω να καταλήξω, οτι αν δηλαδή στό ονομα τού "€" σε κάποιες χώρες μέ ελάχιστο εμπορικό έλεγχο, παράγονται "παράξενα ψαράκια", σίγουρα παράγονται γιατί υπάρχη κάποιος-κάπου πού ξέρη οτι θά τα πουλήση.

Γιαυτό και τά φόρουμ, λέσχες καί ολα τα οργανωμένα σωματεία πρέπη να συζητάνε καί να βοηθούνε τούς άσχετους ωστε να γίνονται σχετικοί γιά να μειωθούν οι αγορές καί να δυσκολέψουμαι τούς κυρίους παραπάνω.
__________________
Makis M
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01507 seconds with 11 queries