Θέμα: Lake Malawi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 05-09-17, 12:54
Το avatar του χρήστη xwriatis
xwriatis Ο χρήστης xwriatis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-05-2012
Περιοχή: Ηλιουπολη
Μηνύματα: 166
Προεπιλογή Lake Malawi

Καλησπέρα κ απο μενα... Ύστερα απο μια μικρή διακοπή ενασχόλησης με το χόμπι μας, να με και παλι εδω... στην Αφρική ξανα αλλα, σε διαφορετική λίμνη... Παλαιότερα ειχα ασχοληθεί με τα απίστευτα tropheus moorii red moliro,τωρα ειμαι σε άλλη λίμνη Malawi !
Το ενυδρειο αγοράστηκε καθαρίστηκε ,πλύθηκε, τριφτηκαν τα άλατα κ πλέον ειναι ετοιμο, ειναι το γνωστό rio 240. Το θέμα μου μετα ηταν το φίλτρο... αφουυυυ διαβασα πολυ κανα δυο μήνες ώστε να τα θυμηθώ ξανα ολα απο την αρχη ώστε να αποφύγω λάθη κατέληξα σε μια κινεζια, Astro 2210, πολλα υποθηκαν γι αυτο κ τελικα το πηρα. Άμμος απο παραλια πέτρες απο βουνο. Επίσης μπηκε κ ένας κυκλοφοριτης 2500 λίτρων την ωρα. Αφρική ειμαστε για...θελουμε ροηηη.Επισης αναμένω εναν stc-1000 κ μια σειρά λεντοταινια rgb.
Τα ψάρια τωρα.... μμμμμ πίστευα οτι θα έχανα τον μπούσουλα μεχρι να αποφασίσω ποια θα φιλοξενήσω αλλα τελικα ηταν πολυ εύκολο!! Chindongo Saulosi!! Έρωτας με την πρώτη ματια... απίστευτα ζωντανά !! Μετα απο μια γρήγορη αναζήτησή για τα saulosi κατέληξα οτι αυτα θα μπουν στο νέο ενυδρειο όπως κ έγινε.. Εδω θελω να πω ενα τεράστιο ευχαριστω στο κ Ισιδωρο ( isidor) μιας κ μου εδωσε ( κ μου έφερε σχεδόν στο σπίτι μου ) 6 μικρά saulosi απο δίκη του γεννά αφιλοκερδώς , ούτε μια μπίρα ούτε εναν καφε δεν ήθελε να τον κεράσω !! Του το χρωστώ το κέρασμα ! Ευχαριστω πολυ κ παλι ισιδωρε.. Προφανώς και έγινε η κατάλληλη προσαρμογή πρώτου μπουν στο νερο , κ εννοειται οι μετρήσεις μου όπως θα επρεπε να ειναι μιας κ βιολογία ειχα έτοιμη. Πλέον τα μικρά ειναι στο νέο τους σπίτι, απο το πρώτο λεπτό κολυμπούν κ δεν τρομάζουν ούτε κρύβονται στις πέτρες ίσα ισα παρακαλάνε-ζητιανεύουν για φαι μολις με δουν!! Εχουν αρχίσει απο τωρα μερικούς τσαμπουκάδες αλλα ελπιζω τα άρσενικα να να ειναι μονο δυο κ οχι περισσότερα . Οποιαδήποτε παρατήρηση δεκτή

Υ.γ οι πέτρες ειναι λίγες ακομα για αρχη, καθώς θα μπουν λιγο αργότερα μερικές ακομα...
κ επίσης σκεφτόμουν για ενα ακομα χαρέμι αν υπαρχει αυτην η δυνατότητα !! Τι εννοω saulosi 1+4/5 και αν μπει κ δεύτερο χαρέμι π.χ ps.Acei 1+4/5.. τι λέτε γι αυτο?
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2174.jpg
Εμφανίσεις:  268
Μέγεθος:  37,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2172.jpg
Εμφανίσεις:  281
Μέγεθος:  49,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2173.jpg
Εμφανίσεις:  296
Μέγεθος:  51,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2175.jpg
Εμφανίσεις:  261
Μέγεθος:  27,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2176.jpg
Εμφανίσεις:  295
Μέγεθος:  40,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2177.jpg
Εμφανίσεις:  283
Μέγεθος:  31,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2178.jpg
Εμφανίσεις:  297
Μέγεθος:  38,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2179.jpg
Εμφανίσεις:  273
Μέγεθος:  49,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_2180.jpg
Εμφανίσεις:  273
Μέγεθος:  51,9 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,07934 seconds with 12 queries