Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #54  
Παλιά 31-05-17, 16:43
Το avatar του χρήστη kosmas
kosmas Ο χρήστης kosmas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Ευχαριστω πολυ Λαμπρο για το ενδιαφερον σου.
Τα φιλτρα μου aquanova 1500 μπηκαν σε αγγελια.Ειχαν παρα πολυ καλο καδο,χωρουσαν πολυ βιολογικο υλικο αλλα δεν ειχαν αρκετη ροη.Ειχα δοκιμασει με spraybar αλλα και χωρις.Την διαφορα την καταλαβα οταν εβαλα παραλληλα ενα fluval 406.Καμμια σχεση η ροη.Τα μαμισια μπαστουνια ηταν πολυ μικρα και στενα.Ανοιγα τα φιλτρα για καθαρισμα και ηταν πεντακαθαρα.Σκουπα βυθου εκανα καθε βδομαδα αφου εβλεπα βρωμα μπροστα απο τις πετρες.Ειχα βαλει και ενα μικρο κυκλοφοριτη για παραπανω ενισχυση.Με το fluval καταλαβα ποσο αρεσει η ροη στα ψαρια αφου πρωτη φορα τα ειδα να παιζουν κοντρα στο ρευμα.
Τωρα εχω μονο 1 fluval και τον κυκλοφοριτη και εχω παραγγειλει απο εξωτερικο και περιμενω ενα jbl 1502.Τα ψαρακια μου ειναι πολυ μωρα ακομα εκτος απο τα 6 callainos και δεν νομιζω να εχω προβλημα για 1-2 βδομαδες.
Το στησιμο μου ειναι καλο για τα ψαρακια,εχει πολλες κρυψωνες αλλα δεν βοηθαει στην κυκλοφορια του νερου γιατι δεν εχει κενα-ανοιγματα(κατα την γνωμη μου) και του λειπει η εννοια της κατολισθησης.Αυτο θα το κοιταξω τον Σεπτεμβρη γιατι μην σου φανει περιεργο αλλα θα ηθελα να εχω σπιτι μου κατι να μου θυμιζει τον τοπο μου και αισθανομαι ομορφα που εχω αμμουδια και πετρες απο μια παραλια της Λευκαδας.(βιοτοπικο και το δικο μου)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01554 seconds with 11 queries