Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 25-03-15, 22:14
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fotis_k
Λιγο ασχετο με το θεμα αλλα για να μου λυθει κι εμενα η απορια.Εχω κι εγω το 2213 και οταν το ανοιγω δεν εχω καταφερει ποτε να μην κανω το δωματιο λιμνη.Αν κλεισω και τα δυο βανακια (της εισοδου και της εξοδου) δεν ανοιγει η κεφαλη γιατι εμποδιζει το λαστιχο της κεφαλης που λειτουργει σαν στεγανωτικο.Εσυ πως το κανες με κλειστες τις βανες;Εγω συνηθως κλεινω της εισοδου τρεχει λιγο νερο οσο τραβαω την κεφαλη και μολις ειναι ετοιμη να ανοιξει κλεινω και την αλλη βανα.
Με μπερδεψες, κατι δεν κανεις καλα σιγουρα. Βγαζω την πριζα και κλεινω τα βανακια. Μετα αποσπω τα βανακια και παιρνω το φιλτρο, με την εισοδο/εξοδο να παραμενει στο ενυδρειο. Παιρνω το φιλτρο και το ανοιγω στο μπανιο. Ειναι σφινωμενο, αλλα ανοιγει. Εχει ζορι, αλλα οχι και τοσο πολυ. Κανω τη συντηρηση, γεμιζω τον καδο με νερο ενυδρειου και κλεινω παλι. Μετα, εφοσον οι σωληνες εισοδου/εξοδου εχουν νερο(εχω κλεισει τα τα βανακια), συνδεω, ανοιγω τα βανακια και βαζω το φιλτρο σε λειτουργια. Δε χρειαζεται κατι αλλο για να εχει ροη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsala
βαλτε βρε μια σκουπα βυθου να κανει αναροφηση .. ακομα ρουφατε με το στομα..
Γιατι ρε, εσυ οταν κανεις αλλαγη νερου δε ρουφας με το στομα?
Αλλη μια φορα θα μας πειραζει?

Μια φορα στην αρχη και οποτε εχω ορεξη να καθαρισω τους σωληνες (οχι και πολυ συχνα) το κανω, ετσι κι αλλιως.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01498 seconds with 11 queries