Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 14-02-16, 16:05
Lightt Ο χρήστης Lightt δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 120
Προεπιλογή ευχαριστώ

Kαλησπέρα και πάλι,

Περιμένω να ανοίξουν και οι 3 λάμπες που τρέχω , να βγάλω μία φωτό και να δούμε αν φαίνεται.

Έχω κριμπένσις, σκάβουνε άλλα όχι ασταμάτητα. Βασικά φτιάχνουν αυτό που θέλουν και μετά σταματάνε. Καμμία μπουκιά το πολύ πολύ να πάρουν. Η άμμος δυστυχώς είναι ψιλόκοκκη λεπτή και το έχω μετανιώσει ομολογώ για διάφορους λόγους. Τώρα αν μπορούσα να αλλάξω θα άλλαζα με μπεζ και με μεγαλύτερα κοκκομετρία. Παρ'όλα αυτά φίλε Delta τόσα και τόσα ενυδρεία με την συγκεκριμένη άμμο και φαίνονται κρύσταλλα. Ο βυθός είναι ενυδρειακός αγορασμένος από ενυδρειάδικο.

Τα υλικά μέσα τρέχουν από την αρχή. Και σκόνη να ήταν δεν θα την είχαν αποβάλει; Ένα μακαρόνι και ένα καλάθι διογκωμένος άργιλος (aquaclay) τον οποίο πιθανότατα να αντικαταστήσω με καμμία ελαφρόπετρα , απλά περιμένω να δυναμώσει η βιολογία μου γιατί το ενυδρείο είναι καινούργιο.

Επειδή το βλέπω λίγο χειρότερα εδώ και κάποιες μέρες που ταϊζω τα νεογνά έχω την αίσθηση πως πρόκειται για bacterial bloom χωρίς να έιμαι σίγουρος. Βλέπω κάτι bacteria bloom σε βιντεάκια πάρα πολύ έντονα που έχουν ένα νέφος μέσα στο ενυδρείο. Εγώ δεν έχω τέτοιο πράγμα , σε τέτοια κλίμακα..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 11 queries