Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 26-09-12, 22:31
Giannakis Ο χρήστης Giannakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: δραμα
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη ΑΚΡΙΒΩΣ αυτη τη συνθεση που ειπες ειχα σε 300 λιτρα.
Εχεις δοκιμασει ο ιδιος σε 80 λιτρα? (γενικα ειχες ποτε σου γκουραμια σε κοινωνικο? )
Για να μη γινει ο τριτος παγκοσμιος εκει μεσα πρεπει ειτε να ειναι λαβυρινθος απο φυτα ειτε να τους δωσεις το σωστο αναλογο χωρο
-------------------------
επισεις ο φιλος λεει πως θελει να χρησιμοποιει νερο δικτυου... αρα κανενα απο αυτα δεν ταιριαζει
Εγω εχω se 80liters(κοινωνικο αμαζονιου -ασιας) 2 pearl gourami,1 blue gourami,4 emperor tetra(θα γινουν 8 μετα),1 ζευγαρι απιστο και 1 kuhli loach(ψαχνω αλλα 5 αλλα δεν βρισκω),και το στησιμο ειναι με πολλα ξυλα,2εκ υψος απο χαλικι και ξερα φυλλα(και θα προσθεσω κι αλλα)...θα βαλω και 2 ευκολα φυτα σκεφτομαι...μια χαρα συμπεριφορα εχουν και καθε μερα με συναρπαζουν με τις συμπεριφορες τους.....Να σημειωσω οτι το ενα pearl gourami θα κλεισει αυριο στα γενεθλια μου 3 χρονια και το αλλο στην γιορτη μου 2 χρονια...δεν ξερω αν μετραει αυτο :P ..
-------------------------
εγω μια λυση εδωσα και αν θελει την ακολουθει

παντως ξεχασα να γραψω οτι το ενυδρειο μου θελω να ειναι παρομοιο με αυτο http://www.practicalfishkeeping.co.u...ent.php?sid=66

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannakis : 26-09-12 στις 22:31 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01431 seconds with 11 queries