Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 24-02-14, 14:55
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Ευχαριστω για τις προτασεις σας.

Οσο βλεπω τα ραμιρεζι τοσο τα σκεφτομαι πιο πολυ, πραγματικα μαρεσουν παρα πολυ, αλλα μαλλον δεν θα τα επιλεξω για τους λογους που ειπα πιο πανω.

Gourami ειδα απο κοντα εχθες ενα ακριβως σαν αυτο και παρολο που τα χρωματα του ειναι σουπερ, δεν με τρελαινει το σωματοτυπο του καθολου νομιζω.

Μαλλον παω για rasbora espei ή celestial pearl danio (με ενδιασμους αυτη η επιλογη, το ψαχνω ακομα το αν ειναι οκ για το ενδυρειο μου λογω τυρφης, catappa, ανοιχτοχρωμου σχετικα βυθου, ελαχιστα ή καθολου φυτα---αν καποιος μπορει να βοηθησει εδω ας το κανει.... ) ή cherry barbs.

Βεβαια πανω κατω θα εχω στο μυαλο μου τι μπορω να φιλοξενησω στο ενδυρειο, οποτε μπορει να παω σε κανα πετσοπ, να δω διαφορα και να διαλεξω επιτοπου οτι μου κανει κλικ.

Εdit: Θυμηθηκα και τα Silvertip tetra που ειχα δει καποια στιγμη σε κατι βιντεο και μαρεσαν πολυ, αλλα δεν τα εχω δει ποτε σε μαγαζι. Αν τυχει και τα βρω ισως βαλω εκεινα.

Edit2: Τα ειχα δει τελικα καποια στιγμη, το ειχα ξεχασει...

-------------------------

Μπηκαν τελικα 11 rasbora espei. Δεν μπορουσα πραγματικα να αποφασισω αναμεσα σε cherry barb ή espei, αλλα τελικα κατεληξα στα espei για το πιο καλο κοπαδιασμα που θα εχουν και το λιγο πιο μικρο τελικο μεγεθος. Αλλα και τα cherry ειναι πανεμορφα. Καποια στιγμη σκεφτηκα και τα glowlight tetra που ειδα, αλλα δεν τα επελεξα, ξεροντας λιγα πραγματα για αυτα και σκεπτομενος οτι μπορει να ειναι πιο γρηγορα και καλυτερα να εμπαιναν σε λιγο περισσοτερο μηκος. Τελικα με βαση το seriously fish ειναι το minimum για αυτα οι διαστασεις που εχω, οποτε εκαναν σαν επιλογη και εκεινα, αλλα νομιζω μαρεσουν καλυτερα τα espei που εβαλα.

Ευχαριστω και παλι για τις προτασεις σας.
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 24-02-14 στις 14:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01554 seconds with 11 queries