Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 03-01-03, 13:17
Odoiporos Ο χρήστης Odoiporos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: World
Μηνύματα: 78
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Odoiporos
Προεπιλογή

μια και μιλαμε για ιστοριες ακουστε και αυτο...
εχω φιλο οποιος ασχολειται με τα ενυδρεια καμια 15ρια χρονια, απο αυτον κολλησα το κουσουρι το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι ισχυρογνωμων και δεν μπορει να δει οτι κανει λαθη . εγω αγοραζω απο 2 διαφορετικα μαγαζια ενω αυτος μονο απο ενα και στον ιδιοκτητη εχει απολυτη εμπιστοσυνη . μια μερα που λετε, ο φιλος μου λεει οτι ο ιδιοκτητης του εν λογω μαγαζιου εφτιαξε marine ενυδρειο . το θεμα ειναι οτι ο φιλος ειχε ρωτησει τον ιδιοκτητη αν ειναι θαλασσινου νερου το ενυδρειο και ο ιδιοικτητης του ειχε πει ΝΑΙ!! μου αρεσε σαν ιδεα και πηγα να ριξω μια ματια . μολις το ειδα καταλαβα, αν και δεν ασχολουμε με τις αφριικανικες κιλχιδες, οτι προκειται για κιλχιδες . μπαινω μεσα ετοιμος για πολυ γελιο και ρωταω τον ιδιοκτητη που ειναι και γνωστος μου. μου απαντα οτι ειναι, ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ!!!!!!!!! και μεσα σε αυτο βλεπω ενα πλεκο, του οποιου δεν θυμαμαι το ονομα, και μου λεει οτι αυτο ειναι του θαλασσινου!!!!!!!!!!!!!!!! κοντεψα να τον πιασω απο το λαιμο με τα πολλα μου ειπε οτι του το εστεισε ενας τυπος που ασχολειται, και οτι λεει ο ιδιοκτητης στους πελατες εμμεσα οτι ειναι θαλασσινο για να μπορεσει να προσελκησει πελατες!! Πελατες μου.... υπαρχουν και χειροτερα παιδια. εγω πλεον οποτε παω εκει του μιλαω με τα λατινικα ονοματα σε οτι ζηταω, βασικα φυτα, και καθε φορα με κοιτα σαν εξωγηινο!!! αλλα απο τοτε με προσεχει και οταν ειναι να τον ρωτησω κατι ειναι απασχολημενος! πλεον εχω το ελευθερο να κοιταξω οτιδηποτε και να παρω οτιδηποτε χωρις την "βοηθεια" του. μεχρι που περνω τα ψαρια μονος μου απο τις γυαλες και απλα παω μετα και πληρωνω!! μπορει να ειμαι νεος στα ενυδρεια αλλα ωρες ωρες νιωθω να ξερω πολλα περισσοτερα απο ιδιοκτητες καταστηματων και αυτο με τσακιζει, αφου οταν ειμαι εκει και θελω να ρωτησω κατι, δεν ξερουν να μου απαντησουν με αποτελεσμα να χανω πολυτιμο χρονο και καποιες φορες και την διαθεση μου, αλλα παντα μα παντα φευγω ηρεμος και στριβωντας στη γωνια θελω αν πεσω κατω απο τα γελια... ή τα κλάματα??
__________________
Stef
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01562 seconds with 11 queries