Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 07-11-22, 14:28   #1
Αρχάριος. Ξεκίνημα.
Vlad_1926
Junior Member
Εγγραφή: 05-11-2022
Περιοχή: Αλεξάνδρεια
Μηνύματα: 4

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Vlad_1926 Ο χρήστης Vlad_1926 δεν είναι συνδεδεμένος 07-11-22, 14:28
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπέρα σε όλους! Αρχικά θα ήθελα να αναφέρω ότι το φόρουμ είναι πραγματικός θησαυρός! Μπράβο σε όλους σας για τον χρόνο και τον κόπο σας.
Σε ό,τι αφορά τα δικά μου. Πριν 1 βδομάδα οι θείοι έκαναν δώρο-έκπληξη στα παιδιά δύο χρυσόψαρα Comet Shubunkins,αν κατάλαβα σωστά, ηλικίας 1 εβδομάδας περίπου. Δυστυχώς δεν με ρώτησαν πιο μπροστά, διότι ήξερα ότι τα πράγματα δεν είναι απλά με τα ψάρια. Όπως και να 'χει, διαβάζοντας, επιβεβαιώθηκα ότι δεν γίνεται να τα κρατήσω. Ο χώρος μου μου επιτρέπει να πάρω ένα ενυδρείο μήκους 60εκ το πολύ. Επομένως αποφασίσαμε να τα επιστρέψουμε τα χρυσόψαρα στο pet shop και να πάω στη λογική να στήσω ένα ενυδρείο από το μηδέν, διότι κι εμένα μ' αρέσει πολύ σαν σκέψη αλλά κυρίως τα παιδιά είναι ενθουσιασμένα με την προοπτική.


Το ενυδρείο το οποίο μου έχει κάτσει στο μάτι είναι το Juwel Primo 70. Θα ήθελα λοιπόν την καθοδήγηση σας στο τι πρέπει να αγοράσω σε πρώτη φάση για να το στρώσω, προτού προχωρήσω στην αγορά των κατάλληλων ψαριών. Σκοπός μου είναι να στηθεί ένα ενυδρείο που θα απαιτεί το λιγότερο δυνατό χρόνο η συντήρηση του.
Έχω διαβάσει τα περισσότερα σχετικά topics, αν όχι όλα, αλλά νιώθω ότι είναι τόσο πολλά αυτά που πρέπει να κάνω κι έχω πελαγώσει. Τέλος, το μεγαλύτερο μέρος του εξοπλισμού θα είναι online αγορές διότι μένω επαρχία και η κατάσταση στο κομμάτι αυτό είναι τραγική. Παρολ' αυτά το ενυδρείο και τον αρχικό εξοπλισμό για το στήσιμο θα τα αγοράσω από φυσικό κατάστημα στη Θεσσαλονίκη.
Συγνώμη αν σας κούρασα και ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!
Εμφανίσεις: 2857
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 12 queries