Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 05-02-21, 09:18
Το avatar του χρήστη aliens-
aliens- Ο χρήστης aliens- δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2011
Περιοχή: Αθηνα - Βρηλισσια
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vastsar Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ αρχας ευχαριστω για την απαντηση. Το πρωτο ευχαριστο νεο ειναι οτι η τιμη δεν ειναι αποτρεπτικος λογος. Οποτε στα παρακατω.
Την προταση που εγραψες κι επισυναπτω, δεν την καταλαβαινω.

Οσον αφορα το liner. Ηταν η πρωτη μου σκεψη. Νομιζω οτι για την περιπτωση μου θα κοστισει περιπου 100 ευρω ισως και λιγο παραπανω. Ομως επειδη το εδαφος ειναι καπως αγριο, υπαρχει ο κινδυνος με την παροδο του χρονου καποια μυτερη πετρα απο την πιεση να το σκισει. Κι ετσι ξανασκεφτομαι σοβαρα το μπετον. Μια αλλη σκεψη ειναι το πρασινο φιλιζολ.

Φωτογραφιες θα βγαλω αυριο πρωι
Όσο κοστίζει ένα χρυσόψαρα άλλο τόσο μπορείς να βρεις να αγοράσεις και ενα ΚΟΙ.

Παρόλο αυτά το χρυσόψαρο θα σου κοστίσει ποιο λίγο επειδή χρειάζεται λιγότερα έξοδα για την συντήρηση. Δηλαδή αν βάλεις χρυσόψαρα δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις αεραντλία. Επίσης θα μπορείς να ξοδέψεις λιγότερα λεφτά για την φίλτρανσή σου. Τα ΚΟΙ ειναι πιο απαιτητικά ψάρια από ότι τα χρυσόψαρα.

Αν πας στην λύση του liner ο systemdennis τα λεει πολύ καλά. Δες τι έχω κάνει και εγώ. Ίσιωμα του χώματος όσο πιο καλά μπορείς. Μετά βάλε άμμο. Μετά υπόστρωμα και μετά Liner πάχους το λιγότερο 1mm. Αν πας για τσιμέντο να υπολογίσεις ένα μηδενικό περισσότερο σε σχέση με το liner.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01510 seconds with 11 queries