Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 13-05-14, 09:52
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ευχαριστω!

κοιτα τωρα να δεις ενα περιεργο πραγμα.
σε αυτο το ενυδρειο,οπως εγραψα στο αλλο θεμα εχω βαλει ενα μικρο (σχετικα) αρσενικο,και τη μια απτις δυο θηλυκες.(τη μεγαλυτερη)

ο λογος,ητανε οτι στο αλλο ενυδρειο το αρσενικο την κυνηγουσε παρα πολυ.πιο πολυ απο την αλλη.ετσι την εβαλα σε αυτο γιατι ελεγα μπορει να κουμανταρει λογω μεγεθους(εχει μεγαλωσει πολυ αυτη)το μικροτερο αρσενικο.
απο χτες που μπηκανε ομως και τα δυο σε δικο τους ενυδρειο,το μικρο αρσενικο πρεπει να χαλαρωσε απτην απειλη του αλλου αρσενικου και αρχισε να τσαμπουκαλευεται κιαυτο.
μαλιστα εδειξε και χρωματα που δεν φαινοντουσαν.αν δειτε τις φωτο που εβαλα στο αλλο θεμα και αυτη που εχω εδω,φαινεται η διαφορα.

τεσπα η μεγαλη θηλυκια,αρχισε να κρυβεται και σε αυτο το ενυδρειο.
δεν ειναι ιδανικο το ενα αρσενικο με ενα θηλυκο και ας υπαρχει καποιος χωρος. αναγκαστηκα τωρα να περιορισω το αρσενικο με την αποχη,για να χαλαρωσει λιγο η θυληκια.
στεκοτανε κρυμενη πισω απτο ξυλο στην επιφανεια στην αλλη μερια του ενυδρειου.

αυτο που μου εκανε εντυπωση,ειναι οτι ενω αποκλειεται να ειδε το αρσενικο στην αποχη,μολις το περιορισα(και μαλον και λογω του μικρου στρεσαρισματος) αυτη πρεπει να το "επιασε" χημικα η δεν ξερω πως αλλιως,και αρχισε να κοβει βολτες μετα απο δυο λεπτα.
θα αφησω το αρσενικο ετσι σημερα,για να κυκλοφορησει κιαυτη λιγο χαλαρα και να φαει ανετα και θα δω πως θα παει.ισως το βραδι να τον αφησω που θαναι σκοτεινα.
στη "χειροτερη" θα στησω αλλο ενα ενυδρειο.δε με χαλαει ιδιαιτερα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01694 seconds with 11 queries