Θέμα: rio 180
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 17-09-09, 13:22
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
20 espei θα ειναι ωραιο θεαμα σαν κοπαδι !! Πολυ καλη επιλογη !
Με την φιαλη co2 να δεις που ολα θα γινουν πιο ευκολα και αν βρεις και την ρουτινα στην λιπανση θα τα πας περιφημα.
Μου αρεσει που ψαχνεσαι και ασχολεισαι. Οι αλλαγες νερου 40% καθε εβδομαδα ειναι ο,τι καλυτερο αν γινει ρουτινα.
Αν θες να πας ενα βημα παραπερα, δοκιμασε στο μελλον να ανεβασεις τους ρυθμους και πηγαινε σιγα σιγα σε high tech υποβρυχιο κηπο με δυνατο φωτισμο και λιπανση Estimative Index. Λιγοι αντεχουν τις απαιτησεις ενος τετοιου ενυδρειου και κατι μου λεει οτι εισαι ενας απο αυτους.
Αν το αποφασισεις θα με βρεις αρωγο σε καθε δυσκολια
ναι πραγματικα τα espei ειναι πολυ εντυπωσιακα.δεν με κουραζουν ουτε οι αλλαγες ουτε τα λιπασματα και δεν τα βλεπω σαν ρουτινα ισα ισα χαιρομαι να ασχολουμαι.το ενυδρειο βρισκεται στο γραφειο μου και οσοι ερχονται το χαζευουν με τις ωρες δεν ξεκολλανε.για φωτισμο σκεφτομαι απο τωρα να βαλω αλλες 2 τ5 90 wattγια να ξεπερασω το 1 watt/λιτρο.λιγο με την λιπανση εχω θεμα.μηπως θα μπορουσες να με διαφωτισεις λιγο με το estimated index?εχω πολυ βοηθεια απο τον χρηστο(chrisx) και γι αυτο νομιζω κανω σωστα βηματα.οσο για την δεη δεν θα μ ενοχλει και τοσο τα χρηματα γιατι χρειαζομαι και εξοδα στο γραφειο μου.(λογιστης ειμαι)
θελω να το πααω ενα βημα παραπερα το ενυδρειο γι αυτο διαθετω και αρκετο απο τον χρονο μου αλλα και απο τα χρηματα μου.το κοστος αρχιζει και ξεφευγει αλλα τι να κανουμε.η αγαπη για το hobby.σε λιγες μερες θα ανε βασω κι αλλες πιο σοβαρες και πιο δυνατες.ετοιμαζω κατι πολυ ωραιο και να δω αν θα αρεσει.
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries