Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 08-11-15, 13:14
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.642
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν πας απο Βυρωνα Ελευσινα περνώντας να σου δώσω την ελαφροπετρα, τι ώρα λες να πας ;
Τακη θα παω 90% τριτη πρωι,αλλα τωρα που κοιταζα τις τιμες 3 ευρω τα 12 λιτρα ελαφροπετρα λεω να τα κερασω κι αυτά,μην σε ταλαιπωρω και τζαμπα ευχαριστω πολυ πάντως

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω θα πηγαινα ομαλα.
Θα εριχνα ολο το νερο της γυαλας στο 80λιτρο μαζι με το ψαρι και θα προσθετα πολυ πολυ αργα και αλλο τοσο νερο ιδιας θερμοκρασιας και με αντιχλωριο και μετα θα του εβαζα το φιλτρο μπολιασμενο και ρυθμισμενο σε ροη να μη το κανει πλυντηριο.
Την αλλη μερα θα συμπληρωνα κι αλλο νερο και την επομενη κι αλλο, μεχρι να γεμισει.

Μετα θα κοιταγα και για τη διακοσμηση (χοντρη αμμο, καμια πετρα, κανενα ξυλο, καμια ανουμπια)

Θερμαντηρας δεν χρειαζεται στο ενυδρειο.
Ψυξη θα χρειαστει το καλοκαιρι.
Σπυρο θα παω μονο μια μερα πολυ λιγες ωρες οποτε απλα σκεφτομουν να μπει το φιλτρο μπολιασμενο ,νερο ιδιας θερμοκρασιας ,η αμμος, μια ριζα και το ψάρι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Michali[s] Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω

10 κιλα αμμο μπεζ χαλαζιακη. Νομιζω. Δεν ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει ακομα, μολις γυρισω σπιτι θα σου στειλω να σου πω σιγουρα. Ειναι ομως αμμος αμμος - οχι ψιλοκοκο χαλικι.

Ελαφροπετρα μπορω να βγαλω το ενα καλαθακι απο το sun sun 302.

Κλαδια απο κληματαρια. Κανουν, τα χρησιμοποιω 2 - 3 χρονια τωρα.

Πετρες μη ασβεστολιθικες. Μαυρο γκρι ειναι, σε διαφορα μεγεθη και σχηματα

Ενα κομματι - μη φανταστεις κατι σπουδαιο - λαβα κοκκινη.


Το μονο κακο ειναι οτι γυρναω σπιτι Δευτερα. Αν δεν ειναι προβλημα στειλε μου πμ να κανονισουμε, να σου στειλω και καμμια φωτογραφια απο πετρες κλαδια, αμμο.
Αρχηγέ μου καταρχας να σου δωσω συγχαρητηρια για το θεμα με το χρυσοψαρο με την φαγωμενη ουρά,αυτη ηταν διασωση πραγματική,ριζες πετρες κλπ εχω κι εγω οποτε ολα καλά
Ισως μονο την αμμο να πεταχτω την δευτερα απογευματακι οτι ωρα μπορείς,κανει για χρυσοψαρα αυτη;αλλιως το πολυ πολυ να παρω και αμμο

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο φιλτρο βαλε σφουγγαρι στο πρωτο (που περναει το νερο) καλαθι και στα αλλα ξεπλυμενη με νερο ελαφροπετρα.
Αν περισσευει χωρος στο καλαθι με το σφουγγαρι, βαλε κι αλλη ελαφροπετρα μετα το σφουγγαρι. Μη τα στουμπωσεις ομως. Να εχει λιγο "αερα" αναμεσα στα καλαθια.
Σπυρο το φιλτρο κανονικά ειχε τρια καλαθάκια αλλα τωρα λειπει το ενα το πανω πανω
Τα καλαθακια ειναι μισοφέγγαρα και λογικα ειναι ετσι επειδη στο πλαι εμπαινε σφουγγάρι.
Οποτε σκεφτομαι να βαλω στον πατο ελαφροπετρα χυμα απο πανω τα 2 καλαθακια με ελαφροπετρα και εκει που εμπαινε το σφουγγαρι στο πλαι να βαλω καποια σφουγγαρια jbl που εχω ,και τελος πανω πανω βαμβακι ενυδρειακο,τι λες γι αυτο;
Επίσης θα χρειαστει η ριζα και καμιά πέτρα η απλά θα φανε χώρο;
Απο διακοσμηση θα τους πω πεντε πραγματα για ανουμπιες βαλισνεριες κλπ αλλά εγω απο φυτά εχω μονο μέτρια προς δύσκολα

Ξαναευχαριστω ολους για τις προσφορες και τις συμβουλες
Φωτο απο το εγχείρημα μετα την τριτη
__________________
test
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01887 seconds with 11 queries