Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 25-09-13, 15:17
Το avatar του χρήστη Alekos
Alekos Ο χρήστης Alekos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2010
Περιοχή: Παραλία Μαρκοπούλου Ωρωπός
Μηνύματα: 121
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικα δε θα επαιρνα ενα σκυλακο (πχ) με την λογικη αργοτερα βλεπουμε ... Ακομα και να ειχα σκοπο να το μεγαλωσω και να το δωσω δε θα ημουν καθολου σιγουρος αν ο επομενος που θα το παρει θα του παρεχει τη ζωη που του παρειχα εγω ... Μερικοι εκτος των αλλων συνδεονται με τα ζωντανα τους και το ... Βλεπουμε ... Για μενα ειναι μια προσεγγιση που μπορει να ταλαιπωρησει και εμενα αλλα και το ζωντανο μου!
Το ιδιο αισθανομαι και για τα ψαρια και με αυτη τη λογικη παροτρυνω και τους αλλους να σκεφτουν το μελλον ...
τα μεγάλα ψάρια τα παίρνουμε μικρά για οικονομικούς λόγους αλλά πάντα με τη προυπόθεση ότι είμαστε έτοιμη για ακόμα μεγαλύτερο!!!!
π.χ.τα cichla που έχω τα πόύλαγαν 25-30 ευρώ(στα κρατήσου με αυτό που θα ακούσεις)2-4εκ.τώρα που είναι 30+ ακουμπάνε στάνταρ το 150άρι.οπότε βολεύει.
στο σόφο τώρα:έχεις ιδέα τι ψάρι είναι το cichlasoma trimaculatum που έχεις στη κατοχή σου ?μάλλων όχι!!!!!
θεωρείτε από τα ποιο δυνατα δόντια μαζί με το dovii στις κιχλιδες οπότε αν αφήσεις τα oscar και πάρουν μπόι εκεί μέσα κάποια στιγμή θα τα δεις και τα 2 κομμένα στη μέση...κυριολεκτώ!!!είναι σπάνιο ψάρι,δεν έχει έρθει σε πολλές λίστες προπαραγγελίας και πάρα μα πάρα πολύ άγριο!!!!
υπ'όψιν από το trimac-umbriferoum (τι ψαρούκλες θεέ μου)και άλλο 1 που μου διαφεύγει αυτή τι στιγμη ποιο ωάρι υβρίδιο βγήκε?????
FLOWERHORN.
τώρα στα φίλτρα μη βάλεις ελαφρόπετρα γιατί αργεί να δουλέψει θέλει το χρόνο της!!!
__________________
[/IMG]alekosbp@yahoo.gr
ΚΑΙ Ο ΚΡΙΝΩΝ...ΚΡΙΝΕΤΑΙ!!!

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01569 seconds with 11 queries