Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 05-07-17, 10:59
arkas Ο χρήστης arkas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-08-2015
Περιοχή: kallithea
Μηνύματα: 58
Προεπιλογή

Καλημερα στην παρεα καλημερα Νικο,
προφανως εννοεις κατω απο το επιπλο να βαλω το δοχειο αναπληρωσης,

τωρα μιλησα με καποιο καταστημα δεν ξερω εαν πρεπει να το αναφερω παντως μου εδωσε πληροφοριες και τιμη για σετ αναπληρωσης και οσμωσης.
Εαν το εχω καταλαβει μεσω της οσμοσης βγαζω νερο καθαρο το οποιο δεν χρειαζεται καποιο φαρμακο. Στο δοχειο με βαση το ρεφρακτομετρο το νερο που θα παρω απο την οσμωση του προσθετω αλατι και λογικα βαση του φλοτερ θα στειλει το νερο επανω στο reef.
αυτο καταλαβαινω.Απλα επειδη εχω το ενυδρειο μεσα στο παιδικο δωματιο θα πρεπει να βρτω δοχειο μικρο λογικα περιπου 10 λιτρα πρεπει να εχω τετοιο το οποιο να δεχτει το απιονισμενο νερο της οσμωσης.
Τον ενεργα ανθρακα που αναφερες που θα πρεπει να τοποθετησω μεσα στο δοχειο αναπληρωσης ? Επισης επειδη θα παρω και εναν κυκοφορητη σημερα η καλυτερη θεση του ειναι κατω πανω να κανει σαν κυμα...????Και οπως το βλεπω θα πρεπει να γινει μεταφορα αργοτερα....σε μεγαλυτερο....! γιατι θα γεμισει μηχανηματα το 60 τωρα.

Τωρα οσο αφορα τι περιεχει το φιλτρο αναμενω πληροφοριες απο το παλικαρι που το πηρα. Πως φτιαχνουμε αλατι για το νερο μας εχει καποιον κανονα που πρεπει να προσεξω ? Προσοχη....ολα αυτα θα τα κανω λογικα το βραδυ.....μπορει να μην εχω στα χεριαμου ολα τα υλικα αλλα αναπληρωση θα την κανω σημερα και θα ριξω το νερο....οποτε και μετα θα βαλω και το wave maker

Eyxaristv
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01580 seconds with 11 queries