Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 08-05-11, 07:56
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stavrosczc Εμφάνιση μηνυμάτων
Eυχαριστω πολυ καταρχας για τα καλα σας λογια!
Τα ψαρακια τα περισσοτερα τα εχω μεγαλωσει εγω εκτος απο 1-2 που και παλι εχουν παρει αρκετα απο τοτε που τα πηρα.
Σωστα στοιχεια...
Η κατασταση τωρα εχει ως εξης...
Ενυδρειο 550λιτρα καθαρα.
Φιλτρανση ενα 2080eheim,305fluval και ενα SunSun 2000l/h με λαμπα UV.
Υλικα φιλτρων απ'ολα!ΕΠισης στο ενα χρησιμοποιω ανθρακα και antiphosh.
Νερο αλλαγων 80% οσμωση 20% περασμενο απο προφιλτρα(υστερα απο πολλους πειραματισμους) προετοιμασμενο σε 350λιτρα δεξαμενη με sterss coat και discus trace,ενα κυκλοφοριτη και ενα θερμοστατη να κραταει κοντα την θερμοκρασια σε αυτη του ενυδρειου ωστε κατα τη διαρκεια της αλλαγης να μην μεταβαλλεται πολυ η θεμροκρασια.
Τιμες νερου αλλη στιγμη δεν ειμαι πλεον με τεστακια στο χερι....αν κατι δεν παει καλα το βλεπω με το ματι...(ΟΧΙ ΣΩΣΤΟΣ τροπος ομως αυτος!)σε γενικες γραμμες κοιταω να εχω μηδεν φωσφορικα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ καθολου αμμωνια και νιτρικα γυρω στο 15 με 20...
Αλλαγες η 2 φορες τη βδομαδα η 3 αναλογα τα κεφια και η καθε αλλαγη γυρω στα 200λιτρα πανω κατω.
Ψαρια....
10 Μαναρια....λοιπον 1BlueDiamond,1superEruption,1cobalt(πραγματικο γομαρακι),1bluesnakeskin,1goldenemperor,1superRedS carlet,1fullspotted(επισης τουμπανακι),1tiger με heckelομπαρα,1λευκο Albino(το καμαρι που εχω και σαν εικονα του προφιλ μου) και ενα Μιξαρισμενο...xaxaxa
και αλλα μικρα ψαρακια κυριως για της αναγκες καλης λειτουργειας και συντηρησης του ενυδρειου.
Λιγα φυτα και συντομα βλεπω αν γινονται ακομη λιγοτερα...(γιθα να μην πω οτι θα εξαλειφθουν τελειως....)
Αυτα νομιζω....δε μου ερχεται κατι αλλο...
Επισης 2 UPS ενα μικρο και ενα ΜΕΓΑΛΟ ωστε αν μας κανει καμια πλακα η ΔΕΗ να μην τραβαω τα μαλλια της κεφαλης μου!!
Φιλε Gianni4 το λευκο ειναι albino και ειναι και μενα μπορω να πω το αγαπημενο μου και μπορω να πω ψιλοσυλλεκτικο κομματι.
GianniM5 ελπιζω το ενυδρειο να ειναι κομπλε!
Ολα πολύ καλά μπράβο
Και τα ψαρι δειχνουν σε πολύ καλή κατασταση μπράβο

Οι αλλαγές σου μου αρέσουν πολύ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02011 seconds with 11 queries