Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 08-05-14, 00:13
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Τωρα δλδ εχει αδικο?
Ο Φαν ειναι γνωστος "υπερβολικος", αλλα θα συμφωνησω μαζι του.

Στο φορουμ ρωταει καποιος πως να λυσει το προβλημα με το ενυδρειο του, αλλα οι απαντησεις που δινονται διαβαζωνται απο ολους που εχουν παρομοιο προβλημα ... και οχι μονο.
Αυτος που απανταει τις περισσοτερες φορες δεν απανταει προσωπικα, σαν σε chat, για το προβλημα του συγκεκριμενου χομπιστα (αφου συνηθως δεν τον γνωριζει καν), αλλα για να διαβασουν κι αλλοι, αφου τα γραπτα μενουν και για τους επομενους.

Οταν σε ενα θεμα λοιπον προσπαθει να λυσει καποιος το προβλημα του, δεν μπορει να αφηνουμε να δημιουργει προβληματα σε αλλους αναγνωστες.
Και οντως δημιουργειται προβλημα, γιατι εχω δει αρκετες φορες, καποιοι να αναρωτιουνται τι λαθος εκαναν και τους βαζουν χερι, επειδη εβαλαν κανονικο υαλοβαμβακα στο φιλτρο τους, αφου "παντου ετσι το λενε".
Ομως νομιζω οτι σε αυτο το φορουμ που παρακολουθω, η "ορολογια" υαλοβαμβακας αποφευγεται και αν καποιος κανει λαθος, θα τον διορθωσει ευγενικα ή με χιουμορ ο επομενος, παντα για το καλο του συνχομπιστα και οχι για να το παιξει εξυπνος.
ΟΚ, εχεις δικιο να τα βαζεις με τον Φαν, γιατι ειναι και χυμας συν τοις αλλοις και τα λεει παρεξηγήσιμα, οσες φορες κι αν τον εχω παρακαλεσει να γραφει ευγενικα και σωστα ιντερεντικως (γιατι εχει και μια χρησιμη για εμας εμπειρια 30+ ετων, η κωλογρια)

Μη το παιρνεις λοιπον προσωπικα ουτε εγωιστικα (αφου το θεμα δεν ειναι δικο σου ουσιαστικα, αλλα ολων) που αποχωρει διαμαρτυρομενος απο το θεμα, εφοσον ειναι δικαιωμα του.
(ευτυχως να βρουμε και την ησυχια μας )

Παμε παρακατω ομορφα και ωραια.
Με εχουν καλυψει ηδη οι απαντησεις και δεν εχω κατι περισσοτερο να προσφερω.
Παρακολουθω τη συζητηση με ενδιαφερον και περιεργεια.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01938 seconds with 11 queries