Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 25-08-10, 21:45
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή Λάμπες μέσα στο νερό

Στο όσα χρόνια ασχολούμε με τα ενυδρεία η τρίτη-τέταρτη φορά που την πατάω έτσι.
Κατά την διάρκεια αλλαγής νερού αφήνω το λάστιχο μέσα στο ενυδρείο και γεμίζω πολύ αργά, φέτααααα
Οπότε καταπιάνομαι με κάτι άλλο μέχρι να γεμίσει και ρίχνω κλεφτές ματιές, έλα μου ντε που ενίοτε ξεχνιέμαι και ξαφνικά ακούω νερά να πέφτουν στο πάτωμα, όπως πριν λίγο.

Κάθε φορά που έχει γίνει αυτό οι λάμπες μου Τ8 βρίσκονται μέσα στο νερό μαζί με τα καλώδια-στάρτερ κλπ και δεν έχω στεγανά ντουί, μόνο σκέτες κλέμες (και αυτές μπλούμ)

Μου κάνει εντύπωση που ούτε καίγονται οι λάμπες, ούτε σπάνε, ούτε πέφτει ο διακόπτης ηλεκτροπληξίας, ούτε οι ασφάλειες και σημειωτέων σήμερα ήμουν ξυπόλυτος (πάταγα σε μοκέτα όμως) και έχωσα το χέρι μέσα στο νερό για να βγάλω το λάστιχο πάνω στην τρομάρα μου, αλλά δεν ένιωσα ούτε τσικ.

Είναι λογικό ρε μαστόρια ;
Μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση πως δεν βραχυκυκλώνουν οι λάμπες όπως και το ζήτημα με τις ασφάλειες που δεν πέφτουν.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01475 seconds with 11 queries