Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 12-01-10, 00:18
kalaxan Ο χρήστης kalaxan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2009
Περιοχή: Περαία-Θεσσαλονίκης
Μηνύματα: 370
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cpapakon Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν. Έχουμε και λέμε.
Τέσσερις μήνες αργότερα και τώρα άρχισε ο τοίχος να παίρνει μορφή. Θα ανεβάσω φωτογραφίες σύντομα. Πάντως αν και υπό κατασκευή ακόμα, οι red cherry το λατρεύουν.

Δεν έχω πρόβλημα με γκαπάκια να παγιδεύονται πίσω του, τουλάχιστον όχι τώρα. Τα μεγαλούτσικα δε χωρανε με τίποτα.

Η κλωστή κρατάει μια χαρά. Δεν πιστεύω ότι είναι αναγκαία η πετονιά.

Βεντούζες μικρές αγόρασα από ένα μαγαζί στην Καλαμαριά που πουλάει σιδηρικά/χρώματα κλπ. Είχε πολλών ειδών βεντούζες σε χαμηλή τιμή.

Αν το ξαναέκανα θα έψαχνα μια πιο στιβαρή σίτα, όχι τόσο εύκαμπτη, γιατί δε μπορώ να τη τεντώσω όσο θα ήθελα και κάνει σε κάποια σημεία κοιλιά. Μια ανοξείδωτη θα ήταν τέλεια αλλά το κόστος είναι πολύ ψηλό. Τώρα αν υπάρχει στο εμπόριο κάποιο πλαστικό άκαμπτο θα ήταν μάλλον η τηνότερη και η καλύτερη λύση.
Eνδιαφερον Χρηστο..
Εγω στο ενα χαλακι ειχα βαλει οπως ειπα κλστη και κρατιεται, και σε αλλο μικρο χαλακι που έκανα σήμερα το έδεσα με ''κλωστή'' από την ίδια την κουνουπιέρα-σίτα ωστε να είμαι σίγουρος.Επίσης για να ελατώσω την ''κοιλιά'' έκανα κανα2 κόμπους ενδιαμεσα πάλι με την κουνουπιεροκλωστή.
Αύριο θα πάω και γω σε σιδηρικά να βρω βεντουζάκια και θα κάνω τον τοίχο του μονομαχοενυδρείου.
Σχετικά με το άκαμπτο, ακούγεται καλή ιδέα αυτό που βάζουν πχ οι γονείς στα μπαλκόνια για τα παιδιά,νομιζω αυτο ειναι που έβαλε οchemical mac αλλά νομίζω πως θα βγαίνει η μος και θα την ψάχνουμε στο ενυδρείο...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,08774 seconds with 11 queries