Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 27-07-13, 06:06
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 60lt
Είναι σίγουρα στις υποψήφιες με μοναδικό μειονέκτημα ότι δεν έχω βρει ακόμα μαύρη.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 60lt
Den Braven έχω βρει μαύρη 6 εουρόπουλα + μεταφορικά. Απλά τυχαίνει να μη χρειαζόμαστε μεγάλη ποσότητα οπότε είναι συζητήσιμη αφού όλοι μιλάνε με τα καλύτερα λόγια .
Η μαυρη να ξερεις θα κανει τις ατελειες να φαινονται ακομα περισσοτερο, αν δεν υπαρχει εμπειρια. Αναγκαστικα θα παρεις μεγαλη συσκευασια, αλλα δεν παει χαμενη, μην ανησυχεις. Την κλεινεις καλα για να μη στεγνωσει και ολο και καπου θα χρειαστει. Απο τοτε που χρησιμοποιησα πρωτη φορα σιλικονη, ολα τα μερεμετια στο σπιτι με αυτη τα κανω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 60lt
Με συντελεστή 5, για το 100*30*40 γυρεύει τζάμι 8άρι ενώ για το 100*30*50 πάει σε 10 άρι. Γιατί σε κόντρες και όχι σε παχύτερο τζάμι?
Το παχος του τζαμιου και οι κοντρες εχουν να κανουν κυριως με το υψος του ενυδρειου. Οποτε σε μεγαλυτερο υψος, η αναγκη για πιο παχυ τζαμι και κοντρες ειναι πιο εντονη. Μην κοιτας τα εργοστασιακα που δεν εχουν κοντρες ακομα και σε πολλα λιτρα. Οπως και να το κανουμε, αλλη η διαδικασια κατασκευης εκει, αλλη απο ενα χομπιστα. Και μονο τα πλαστικα ενος εργοστασιακου ενυδρειου, παιζουν το ρολο της κοντρας. Οι κοντρες παντα βοηθουν, ωστε να μη βρουμε το νερο του ενυδρειου στο πατωμα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 60lt
Χρησιμοποιείς χαρτοταινίες ή όχι?
Παντα χαρτοταινιες, γιατι αλλιως θα γινουν χαλια τα τζαμια.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 60lt
Απ' ότι έχω δει κυκλοφορεί μόνο διάφανη. Πως τη δουλεύεις? Εννοώ πως βλέπεις τί κάνεις με τη διάφανη.
Διαφανη ειναι βρε, οχι αορατη
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01590 seconds with 11 queries