Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 21-11-18, 22:54
Το avatar του χρήστη Artemisia
Artemisia Ο χρήστης Artemisia δεν είναι συνδεδεμένος
Νεράιδα της Λίμνης
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Κομοτηνή
Μηνύματα: 4.620
Προεπιλογή

Μπάμπη να σου πω την αλήθεια, μην επενδύεις άλλα χρήματα σε μονωτικά , είναι λάθος η κατασκευή δεν θα σου κρατήσει νερό αξιόπιστα .
Έπρεπε στα τσιμέντα σου να χρησιμοποιήσεις υγρό πλαστικοποιητη, επίσης έπρεπε να δέσεις τούς τσιμεντόλιθους με πλέγμα ή σίδερα . Κάπου έχουν ανοίξει και δεν το βλέπεις .... θα είναι σαν γραμμή από μολύβι στην αρχή .
Ξέρεις να χρησιμοποιεις πολυεστέρα ?? μόνο έτσι βλέπω να την γλυτώνεις ....
αλλά αν πας σε liner, άντε να τα ασφαλίσεις όλα αυτά ώστε να μην έχεις διαρροές ...
Καουτσούκ υγρό δεν προτείνω , υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην στεγνώσει και να μην κολλήσει ποτέ πάνω στα μονωτικά .... το εχω δει να συμβαίνει πάνω στο ίδιο υλικό της ισοματ για αυτό σου το λέω .
Αν βρεις την διαρροή έχω μια κόλλα να σου προτείνω που την έχω χρησιμοποιήσει και σου εγγυώμαι θα κάνει δουλειά .

Πραγματικά κρίμα , 1000 ευρώ για μια άδεια λίμνη τέτοιου μεγέθους κρίμα και ο κόπος σου ! Με 1000 ευρώ έκανα λίμνη 10 κυβικά και δεν λερώνω ούτε τα νύχια μου .

Παρεπιπτόντως τα ψάρια σου δεν πέθαναν από το νερό της βρύσης ! Μην βγαίνουν λάθος συμπεράσματα ..... γιατί έχω ξεχάσει την αλλαγή 3-4 φορές στα χρυσόψαρα μου , δεν έπαθαν ποτέ τίποτα .
Επίσης το φίλτρο σου που το χώρισες σαν σαμπ με γυαλί , θα έχει πρόβλημα με την συστολή διαστολή θα σπάσει . Δουλεύει τελικά αυτό ? δεν κατάλαβα .... Το βιολογικό σου είναι ανεπαρκές .

Είδα τα τσιμεντόλιθα από μέσα , πώς άφησε τέτοια κενά στο δούλεμα του σοβά ?? Πραγματικά εξωτερικά με τις πέτρες φαίνεται τα χέρια σου να παραπιάνουν !!! Αλλά προσπαθώ να σκεφτώ πως θα την γλυτώσεις την όλη κατασκευή για να λειτουργήσει ......

Το μονωτικό ήταν 2 συστατικών με υγρό της εταιρείας ? ή νερού ?
__________________
Κάντε τα όνειρα σας πραγματικότητα , η ζωή είναι μικρή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01952 seconds with 12 queries