Θέμα: Γέννα guppy.
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 30-01-12, 00:45
thanos patra Ο χρήστης thanos patra δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2011
Περιοχή: patra
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beeromixalhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς όρισες

Θα διαφωνήσω με το φίλο zak εδώ (άντε κόκαλα έχει αυτός ο καφές ). Το μόνο που θα καταφέρεις με τη γεννήστρα είναι να στρεσάρεις το θηλυκό και να του δημιουργήσεις προβλήματα στην υγεία του λόγο των νιτρικών που εμφανίζονται εκεί μέσα εξαιτίας τις κακής ροής του νερού. Η γνώμη μου είναι πως σε ένα σωστά στρωμένο ενυδρείο με αρκετές κρυψώνες αρκετά μικρά θα καταφέρουν να επιζήσουν.

Πάντως καλό θα ήταν να κάνεις μια παρουσίαση του ενυδρείου σου, γιατί σαν καινούργιος θα έχεις κάνει και τα λαθάκια σου. Που ευχαρίστως όλοι εδώ θα σε βοηθήσουν να τα διορθώσεις

φιλε εγω θα διαφωνισω με σενα...ουτε εμενα μου αρεσει η λυση γεννηστρα αλλα νομιζω ειναι μοναδικη γιατι εχει τουσ ξιφοφορους...και το λεω αυτο επειδη εχω και μου εχουν γεννηση...την πρωτη φορα,δεν τα ειδα ποτε τα μικρα..το ενυδρειο μου ειναι με πετρεσ και φυτα...εβαλα και αλλα φυτα και ειναι σχεδον φουλ...στην δευτερη παλι δεν τα ειδα...και τελικα την εβαλα την θυλικια μια μερα πριν γεννηση σε γεννηστρα και εχω τωρα τα μικρουλια μου...εχω την γεννηστρα τυπου φιλε...
βεβαια δεν πρεπει να μεινει πολλεσ μερεσ η θυλικια μεσα στην γενηστρα και θελει αλλαγεσ νερου στην γεννηστρα γιατι οπως ειπε ο φιλος δεν εχει καλη ροη...και το ειδανικοτερο για μενα ειναι ενα μικρο ενυδρειακι...
βεβαια φιλε μου μπορεισ να το δοκιμασεισ την πρωτη φορα χωρισ γεννηστρα και στα φανε τοτε βαλτα σε γεννηστρα...εξαλλου καθε λιγο θα σου γενανε..
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 11 queries