Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 19-03-14, 23:32
Το avatar του χρήστη ispyii
ispyii Ο χρήστης ispyii δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2009
Περιοχή: Monaco
Μηνύματα: 200
Προεπιλογή DIY Co2 2ος τροπος....

Γεια σας,ανοιγω αυτο το θεμα γιατι υπαρχει σαν υπομνημα μονο η παραγωγη με τη ζαχαρη και τη μαγια,
δε ξερω αν ειναι καινουργιος τροπος παραγωγης co2 αυτος που χρηςημοιποιειτε σε ενυδρεια πλεον....δε νομιζω, αλλα αποτι βλεπω στο διαδικτυο ειναι αρκετα ¨διασημος¨...και ειδικοτερα σε αλλους τομεις και οχι στα ενυδρεια...ΜΟΝΟ!!!χαχαχα!!!

Ειδα μερικα βιντεο στο youtube και γελαγα, ελεος με τους καμμενους!!!το χρησιμοποιουνε για το μεγαλωμα ¨φυτων¨.....!

Τελος παντων θα πω τον προλογο μου πρωτα.....,

Γνωριζω οτι αυτα τα DIY co2 δεν ειναι για πολυ, τουλαχιστον για εμενα που οταν ημουν Ελλαδα το βαρεθηκα σε λιγες μερες και πηγα σε μπουκαλα ph contoroler και οοοολα τα σχετικα,γνωριζω επισης και πως αυτη η αγορα μου θα αποδειχθει πατατια γιατι δε συγκρινετε με τη μπουκαλα κτλ αλλα ειπα να δοκιμασω και να σας ενημερωσω το συντομοτερο δυνατον που το παραλαβω.

Ειναι λοιπον ενα kit παραγωγης DIY Co2 με σοδα και κιτρικο οξυ η ξυδι....

http://www.ebay.co.uk/itm/Pro-DIY-CO...item53f37359d6

Ακριβο δε το λες και μιας εχω διαβασει ενα σωρο σχολια στο διαδικτυο λεω...ας το παρω και ας ξερω που θα καταληξει!
Η τιμη ειναι μια χαρα αφου ειναι με το διαχυτη και ενα γυαλινο σωληνακι καμπυλωτο για να μη τσακιζει το σιλικονουχο, εχει βαλβιδα ασφαλειας που ειναι ενδιαφερων (τωρα δε ξερω αν δουλευει λογω made in china), μανομετρο κτλ και το βρηκα ελκιστικο ως δοκιμη.

Εχω διαβασει παρα πολλα για το συγκεκριμενο ,κακα και καλα λογια αλλα τιποτα βασιμο.
Οι αποψεις διιστανται και ειναι παντελως στα ακρα αφου εχω διαβασει.....

οτι βρωμαει-οτι δε μυριζει καθολου,

οτι κραταει μερικα δευτερολεπτα- οτι κραταει σχεδον 2 μηνες,

οτι δεν ειναι ασφαλες-οτι ειναι ασφαλες,

οτι απο τη χημικη αυτη ζημωση παραγωνται και αλλες ενωσεις οι οποιες επιβαρυνουν το ενυδρειο και υπαρχουν θανατοι στους ζωντανους οργανισμους-οτι δε υπαρχει κανενα προβλημα και ο τυπος που το χρησιμοποιει εδω και 3 μηνες δεν εχει δει τιποτε το παραξενο ουτε θανατους,

Ελεος λοιπον το αγορασα και εγω και αν εχετε και εσεις υπομονη θα σας ενημερωσω για τα παντα.

Ασχετο, το νερο στο Μονακο-Γαλλια ειναι κατευθιαν για χτισιμο.....νερο απο εδω και τσιμεντο....

Gh .....δε ειναι καν μετρησιμο δεν υπαρχει το χρωμα στο χρωματολογιο
Kh 120 mg
Ph 7,3
Τι μπορει να επιβιωσει???Μονο οι πετρες!

Για γαριδαδικο το παω αλλα δε βλεπω ουτε τα φυτα να ζουν.θα κανω μια παρουσιαση τωρα κιολας για να μη μου φωναζετε...

Με βλεπω να αγοραζω ΑΟ...

Θα εχεται νεα μου συντομα οταν το παραλαβω λοιπον.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01709 seconds with 11 queries