Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 21-10-04, 19:53
theofilos Ο χρήστης theofilos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2004
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 927
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην theofilos
Προεπιλογή

έχω βρεί και εγώ άλλη λύση. Στέλνεις με μία αντλία ένα λάστιχο απο μία τρύπα σε ένα μικρό ψυγείο ( την κλείνεις με σιλικόνη για να μην έχεις απώλειες θερμοκρασίας). Βάζεις όσο το δυνατόν περισότερο λάστιχό να γυρίζει μέσα στο ψυγείο σε κουλούρες, τέλος κάνεις άλλη μια τρύπα εξόδου και το λάστιχο καταλήγει στο sump σου. Το άρθρο το είχα διαβάσει κάποτε σε ενα diy section νόμιζω του reefcentral. Καλή ιδέα που έχει κάποιο αποτέλεσμα το οποίο επηρεάζεται απο δύο παράγοντες απο όσο πιστεύω. Τη ταχύτητα της αντλίας και πιστεύω όσο πιο αργή τόσο καλύτερα καθώς θα παραμένει για περισότερη ώρα στους σωλήνες του ψυγείου το νερό, και το μήκος των σωλήνων για το ίδιο ακριβώς λόγο. Βέβαια δεν πρέπει να το παρακάνουμε γιατί μπορεί στο τέλος να μην τσουλάει το νερό καθόλου στο τέλος. Κάποια στιγμή ίσως φτιάξω ένα άλλα όχι τώρα άμεσα. Έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα σε τροπικό η μεσογειακό και διάλεξα το 1το για τον λόγο ότι το δεύτερο μπορώ και το απολαμβάνω κάθε όποτε θέλω στο μεγαλύτερο μεγαλείο του με μία κατάδυση ενώ το πρώτο είναι το μεγάλο μυστήριο για μένα ( και πιό όμορφο )
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01273 seconds with 11 queries