Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 03-10-13, 11:42
Commando Ο χρήστης Commando δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2012
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν αρχισουν να αναπαραγονται οι red cherries, θα δεις κινηση και στο πανω μερος, αν δεν εχουν κατι να τις φοβιζει

Τους otocinclus δεν θα τους εβαζα σε τοσα λιτρα να πω την αληθεια και οχι σε αυτο τον αριθμο. Θα ειναι πολυ καλυτερα σε μεγαλυτερο ενυδρειο με μεγαλο κοπαδακι τους.

Για το apple snail, αν σκοπευεις να το εχεις ανοιχτο το ενυδρειο, απλα ξεχνα το. Θα το ψαχνεις στο σπιτι.
ναι το ξερω αυτο για το σαλιγκαρι!τωρα οσον αφορα τους υπολοιπους κατοικους επειδη εχω ενυδρειο με red cherry και μαλιστα 30 λιτρα δεν βλεπω παρα ελαχιστες κινησεις στο μεσο και ανω μερος του ενυδρειου!και πιστεψε με ειναι παρααααα πολλλεςςςςς!αυτο το ενυσδρειο για εμενα εχει χασει την ομορφια του κατα καποιον τροπο κκαι εχει γινει γεννηστρα!ειναι τιγκ στα μικρα!για αυτο το λογο ηθελα και ενα μικροσωμο ψαρακι πχ οτοκυκλος(ξερω οτι πρεπει να μπαινει σε κοπαδια και οτι ακομα και 2 απο αυτους θελουν πιο πολλα λιτρα απο 30)!τωρα απο την αλλη μερια ο μονομαχος ξερω οτι ειναι επιθετικο ψαρι αλλα εχω ακουσει περιπτωσεις που δεν πειραζει ή δεν δινει σημασια στις γαριδες που εγω προσωπικα πιστευω πως αμα εχουν αρκετες κρυψωνες λογω του οτι πολλαπλασιαζονται πολυ γρηγορα θα βγαινουν εξω αναγκαστικα οποτε θα τις βλεπω!δεν ξερω βρε παιδια εχω μπερδευτει απρκεετα!εσεις μηπως εχετε να προτεινετε κατι αλλο???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01919 seconds with 11 queries