Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 04-10-11, 15:09
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
θα έλεγα να το παλέψεις με ένα χαρέμι P.saulosi .
ΑΝ τα βρει!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από \/ag Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου αρέσει πολύ η πρόταση του Κλεόβουλου για Saulosi και δεν την βλέπουμε και συχνά σε ψαροσυνθέσεις ενυδρείων(δεν ξέρω κάποιον που να τα έχει)..και πιστεύω θα πιάσει!Θα τα βρεις εύκολα σε pet shop και αν είναι ενήλικα θα μπορέσεις εύκολα να πάρεις το χαρέμι σου λόγω διαφοράς χρώματος σε αρσενικό-θηλυκό...εγώ σου προτείνω να αποτελείται από 1αρσενικό + 4θηλυκά...
εγω εχω...και εδω και ενα χρονο εχω βαλει αγγελια ψαχνοντας για θυληκα καθως μου βγηκαν 6 στα 6 αρσενικα!!!
ακομη τα ψαχνω...
ζητησα απο μαγαζι ενηλικα θηλυκα εστω και να τα χρυσοπληρωσω...αλλα δε βρεθηκαν.
σχολιαζω εδω γιατι γραφτηκε..."ευκολα θα βρεις". εγω ευκολα βρηκα μονο τα υβριδια τους red coral οποτε προσοχη....
παντως να πω οτι ειναι πανεμορφα ψαρια...και οι αρσνεικοι μου βαζουν κατω ακομη και τα demasoni σε ομορφια!!
αν βρεθουν θηλυκα ευχαριστως να σου χαρισω ενηλικα αρσενικα.
αν βρεις σε πετ...(αυτη τη στιγμη αποσο ξερω εχει ο αζορες θεσσαλονικη και ο μανθος αθηνα) συνηθως ειναι αρκετα μικρα και ολα κιτρινα. να ξερεις οτι το φυλο φαινοτυπικα μπορει να φανερωθει ακομη και σχεδον στο ενηλικο μεγεθος...ετσι την πατησα κι εγω και νομιζα πως ειχα και θηλυκα.
να εχεις επισης ομως υποψιν..οτι ειναι ψαρια με "ταμπεραμεντο"...ειναι δηλαδη αρκετα επιθετικα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries