Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 01-12-14, 16:32
zombie92 Ο χρήστης zombie92 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-11-2014
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

Αν οι μονομάχοι στο pet shop είναι σε ενυδρειάκια του ενός λίτρου, θεωρείται καλή συνθήκη...;

Κατάλαβα επιτέλους αυτό με το φίλτρο, many many thanks, @johnpecn! Έχει σημασία σε ποια μεριά του φίλτρου/σφουγγαριού θα βάλω το siporax;

Το φίλτρο (εκτός από μερικά πετραδάκια στο σφουγγαράκι) φαίνεται καθαρό και οκ (δηλαδή και εκείνο που στηρίζει το προπελάκι που λες δεν φαίνεται στραβό...). Επίσης, το καθάρισα με μπατονέτα και μόνο μαυρίλα έβγαλε. Επίσης, έβαλα το φίλτρο να δουλέψει λίγο και έκανα δοκιμές και ακόμα και χωρίς να το πειράξω, μία ηρεμεί και κάνει λιγότερο θόρυβο και μία κάνει αυτόν τον θόρυβο, τον "ξερό", όπως τον περιέγραψες, @delta66. Αναλυτικά: https://www.dropbox.com/sh/7w3r6q421...BDHzyr2Na?dl=0

Σκοπεύω να πάρω τα τεστ που αναφέρετε (τα υγρά αφού ειπώθηκε παραπάνω ότι είναι ακριβέστερα). Σκοπεύω να κάνω λίγες - λίγες τις αγορές, ξεκινώντας με υπόστρωμα, ίσως (καινούργιο?) φίλτρο, θερμοστάτη και θερμόμετρο, ξύλο (που ήδη έχω). Μετά θα πάρω τα τεστ (μάλλον την επόμενη εβδομάδα). Εξάλλου, δεν βιάζομαι να βάλω ψάρι μέσα σύντομα γιατί θα λείπω σχεδόν ένα μήνα για διακοπές και ποιος θα το φροντίζει; Μιας και το φέρνει η κουβέντα, πόσες μέρες μπορεί να αντέξει ένας μονομάχος χωρίς φροντίδα; Π.χ. αν χρειαστεί μελλοντικά να λείψω 4 - 5 μέρες...; Βέβαια, μπορεί να αγγαρέψω τους δικούς μου σε τέτοια περίπτωση για τάισμα τουλάχιστον, αλλά ρωτάω για να ξέρω...

*Φως τελικά να πάρω; Κι αν ναι, τι τύπου...;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01418 seconds with 11 queries