Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 11-03-10, 20:09
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αλεξης Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι...αλλά είναι σωστό να ταΐζεις και με κλειστά τα φώτα;;;;;;

Οσον αφορά την καρδιά,μένουν κάτι λίπη(όταν την έφτιαχνα δεν θα τα καθάρησα καλά φαίνεται),που δεν τα τρώνε.
φιλε μου κι εγω πριν παρω τους δισκους ρωτησα και ξαναρωτησα και γι αυτο και μπορω τωρα και σου δινω συμβουλες.
με το πρωτο φως της μερας που φανταζομαι θα μπαινει στο δωματιο που εχεις το ενυδρειο τα ψαρια μπορουν και θελουν να φανε...
αν σκεφτεις οτι τα ψαρια ειναι μωρα και χρειαζονται πολυ φαγητο για να αναπτηχθουν...
παρε σαν παραδειγμα τα μωρα τα δικα μας που δεν ξεχωριζουν μερα η νυχτα και οποτε πεινασουν θελουν να φανε...
μπορεις να ταιζεις πιο πολυ φορες και να ξεκινας απο το πρωι. εμενα απο τις 7.30 το πρωι τρωνε ανα 2.5 ωρες περιπου...
απλα καθε μερα θα πρεπει να κανεις αλλαγη νερου. η εστω μερα παρα μερα...
για την καρδια που λες οτι αφηνει λιπακια, δεν ξερω να σου πω γιατι δεν εχω φτιαξει ακομα μονος μου...
παντος δοκιμασε να ταιζεις πιο πολλες φορες την μερα και κανε μετρησεις για ΝΟ3 να δεις πως πηγαινεις και ετσι θα μπορεις να κανονησεις και τις αλλαγες σου....
παντος αν και στο εχουμε ξαναπει θα σου πω οτι πρεπει βγαλεις αρκετα ψαρια απο μεσα... ακομα και πολλες φορες να ταιζεις παλι δεν θα προλαβαινουν να τρωνε οσο χρειαζοντε...
και απο την αλλη θελουν και τον χωρο τους οι δισκοι... θελουν τα λιτρα τους...
ευχομαι να πανε ολα καλα... και οτι θελεις, εδω ειμαστε!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,12264 seconds with 11 queries