Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 30-10-12, 22:03
g81gr Ο χρήστης g81gr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: heraclion crete
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

Εγώ??? να σας πω... εκείνη τη μέρα, είχαμε παρτι στο σπίτι... έρχετε λοιπόν ο κολλητός μου με μία σακούλα με ψάρια, εγώ έψηνα μπριτζολάκια στα κάρβουνα, και ξαφνικά έχω ψάρια στο ενυδρείο μου!!! Ήμουν πραγματικά πολύ άσχετος εκείνη την περίοδο... Το ενυδρείο βέβαια εκείνη την περίοδο ήταν 1,5 μήνες που λειτουργούσε, δεν είχε αμμωνία, και το ph ήταν 8. Σταδιακά (σε 2 αλλαγές νερού) έβαζα νερό όσμωσης, και το έριξα στο 7,2. Αν αυτό είναι προσαρμογή... Δεν έχω ιδέα!!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giannakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια η προσαρμογη που κανουν τα περισσοτερα πετ σοπ ειναι λανθασμενη και καποιοι δεν κανουν καν προσαρμογη απλως μπλουμ μεσα στο ενυδρειο...Κι ενα προβλημα ειναι οτι τα βαζουν σε λαθος συνθηκες με αποτελεσμα το σοκ...Τα επαθα με ενα ζευγαρι ραμ.
όσο για τα γατόψαρα που πήρα από το πετ σοπ, ο τύπος τα είχε στην ίδια γυάλα με γκάπι (πήρε και ο κολητός μου ένα γκάπι και του πέθανε 2 μέρες μετά αυτό μάλλον ήταν οσμωτικό σοκ) και δεν μου είπε να κάνω κάτι ιδιαίτερο πριν τα ρίξω μέσα στο ενυδρείο... Ούτε το πεχα δε με ρώτησε!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g81gr : 30-10-12 στις 22:03 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01416 seconds with 11 queries