Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 03-04-13, 22:55
Το avatar του χρήστη leandros69
leandros69 Ο χρήστης leandros69 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: syros
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sof_v Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα Μαρία, και ευχαριστώ για την απάντηση!
Σχετικά με την συγκατοίκηση, το άρθρο το διάβασα και αναφέρει ότι ίσως να είναι δυνατόν - ανάλογο του πόσο τσαμπουκαλής είναι ο κύριος, αλλά για ενυδρείο άνω των 100 λίτρων. Στον δε σύνδεσμο για το πολύ όμορφο ενυδρείο που μου έστειλες, αναφέρει ότι είναι 70 λίτρων και έχει 1 αρσενικό και 1 θηλυκό μέσα. Λες να μπορώ να καταφέρω να έχω δύο μαζί; Το κακό είναι ότι αν δεν ευδοκιμήσει το σχέδιο δεν ξέρω τι θα κάνω μετά για να τα χωρίσω καθώς και το τι θα τα κάνω τα άμοιρα τα άλλα ψαράκια κρίμα είναι να τα βάλω στο μικρό ενυδρειάκι για να ηρεμήσουν!

Σχετικά με τα φυτά, έχω ήδη μια μικρή Lysimachia Aurea, η οποία παρά την ασχετότητά μου, έχει βγάλει ριζίδια και δείχνει να αναπτύσεται! Να την κρατήσω; Κάνει για μονομάχο;
Για τα Hemianthus Callitrichoides τι γνώμη έχουμε;
-------------------------
Butterfly ευχαριστώ πολύ! Θα σε ενημερώσω όταν ετοιμάσω το κατάλληλο περιβάλλον!
καλησπερα και απο μενα.
Λοιπον για να σε βγαλω απο την απορια.
Το ενυδρειο ειναι 102 λιτρα και εχει μεσα 70 λιτρα νερο.
1.Γιατι δεν θελω να ανεβει πολυ η στηλη του νερου και τους ταλαιπωρω.
2.Επειδη το εχω ανοιχτο για να μην ριξουν κανα σαλτο εξω.
Τωρα ως προς τη συγκατοικιση.
το φυτεψα πολυ καλα και εβαλα τον αρσενικο πρωτα μονο να νιωσει το χωρο δικο του.
2 μηνες μετα νυχτα μεσα στο σκοταδι του εβαλα και την κοπελια.
απο φυτα μπορεις να βαλεις υδροφιλες,κρυπτοκορινες,ροταλες,μικροσορουμ,μος,πι στια,κερατοφυλλο.Ιδιως οι υδροφιλες αναπτυσονται ταχυτατα.αν το εχεις ανοιχτο μπορεις και παπυρους,μπαμπου,ποθο,φτερη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01579 seconds with 11 queries