Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #58  
Παλιά 17-03-12, 16:19
panioul Ο χρήστης panioul δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-07-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 259
Προεπιλογή

Καλησπέρα και πάλι σε όλους!! Μετά από 5 μήνες λειτουργίας του ενυδρείου ήθελα να πω ότι όλα κυλούν πολύ πολύ ομαλά. Τα ψαράκια παρ'όλο που δεν μπόρεσα να ακολουθήσω τις συμβουλές σας γιατί δεν βρήκα κάποιον να δώσω μερικά συμβιώνουν υπερβολικά ήρεμα. Δεν κυνηγιούνται τα είδη μεταξύ τους αλλά και έχω καβγάδες μέσα στο ίδιο είδος. Μάλιστα το ένα julie που αρχικά κρυβόταν πίσω από το σωλήνα του φίλτρο έχει κατεβεί και αυτό στις πέτρες, από ότι θυμάμαι μετά από κάποια αλλαγή νερού. Εκείνο που μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση είναι ότι τα brevis μου (3 στον αριθμό) δεν δείχνουν να ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για τα κοχύλια (παρά μόνο να τρώνε αν βρουν κάτι μέσα τους) και κόβουν βόλτες αρκετά στις πέτρες και ανάμεσα σε μια anubia. Επίσης έχουν μεγαλώσει υπερβολικά και θα ήθελα να ρωτήσω πιο είναι το μεγεθος ενός ενήλικου brevis; Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν έχω μπορεσει να ξεχωρίσω τα φύλλα τους και φυσικά δεν έχει υπάρξει μέχρι τώρα κάποια γέννα. Το πιο πιθανό για την έλλειψη γέννας είναι το μέγεθος του ενυδρείου, έτσι δεν είναι;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01340 seconds with 11 queries