Θέμα: Νεα Λιμνη
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 14-06-10, 14:54
Το avatar του χρήστη MIXALIS CYPRUS
MIXALIS CYPRUS Ο χρήστης MIXALIS CYPRUS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2010
Περιοχή: Λεμεσος Κυπρος
Μηνύματα: 540
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ βρήκα αυτό, αλλά και πάλι από μη και τόσο γνωστό φόρουμ. Το κακό είναι ότι οι "δυνατοί" συντονιστές δεν εμπλέκονται σε τέτοιου είδους συζητήσεις όπου και αν αναπτύχθηκαν. Γνωρίζω βέβαια ότι είναι δεδομένη η απάντηση τους, μιας και δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους σε θέματα τόσο σοβαρά. Η πλεοψηφία τους δεν συζητά καν το ενδεχόμενο χρήσης κανονικού λάινερ για λίμνες, πόσο μάλλον για λάινερ πισίνας.

Για να καταλάβεις τη λογική τους, προσφέρουν το EPDM ως την καλύτερη λύση, αλλά η τιμή αγοράς του και μόνο, είναι παρομοιότυπη με την κατασκευή τσιμεντένιας κατασκευής. Άρα...?

Σημαντικο αυτο .Φυσικα μπορει να ειναι και αλλοι πολλοι λογοι που πεθαινουν τα ψαρια σε μια νεα λιμνη αλλα ειναι μια σοβαρη πιθανοτητα να ειναι απο το λαινερ.

Το καλο με το δικο μου ειναι οτι εχει μπει νερο ηδη προηγουμένως και λογικα θα εχει καθαρισει .Με το αντιχλωριο που θα βαλω μεσα θα εξουδετερώσει και τυχον χλωρινες κλπ .

Και εσυ σαν συντονιστής καλα κανεις που δεν παιρνεις θεση .Ετσι και αλλιως για καποιον αλλο που θα σκεφτοταν να αγορασει αυτο που εχω παλι θα ηταν ασύμφορο οικονομικα αφου ειναι πολυ πιο ακριβο απο τα λαινερ λιμνης .
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01508 seconds with 11 queries