Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 28-02-13, 00:07
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gemen Εμφάνιση μηνυμάτων
το fx5 δεν χρειαζεταιουτε ροδες ουτε μετακινηση απο εκει που ειναι.εχει στα πλαγια - κατω βανα εαν παρατηρησες και εκει λεει σε οσους δεν εχουν ξαναχρησιμοποιηση την τεχνολογια της fluval βαζεις λεει (κουμπωνης) λαστιχο και μετα ανοιγης λεει την βανα και βγαζης το νερακι σου χωρις να λερωσεις το πανακριβο χαλι στο σαλονακι σου.
αλλα λεει και οτι για αυτους που βαριουντε να κανουν καυαρισμο του φιλτρου καθε τοσο απο στουπωματα και βουλωματα και αλλα χαζα αλλων πανεμορφων μεν πλαστικουρα μεν φιλτρων
ΔΕΝ χρειαζεται να καθαρισεις τιποτα τοσο ταχτικα γιατι πολυ απλα ειναι φιλτρο ...... γιαυτο.το καθαριζεις λεει μια στον ενα χρονο.
γιατι κανει πολυ σωστα την δουλεια του.
Τα μπερδεψες λιγο. Το λαστιχο το κουμπωνεις στο FX5 για να βγαλεις το νερο οχι για να το πας για καθαρισμα
Το αυτο (εξαγωγη νερου μεσω του φιλτρου), γινεται πανευκολα (και το εχω κανει) και στο 2080, και δεν λερωνω το χαλακι μου. Μαλιστα οχι απλα βγαζω αλλα και βαζω το νερο της αλλαγης απο εκει

Το φιλτρο, αν δεν λερωνεται σημαινει ή οτι δεν εχει ρυπους το ενυδρειο, ή οτι .... δεν φιλτραρει καλα το φιλτρο

Αν εχεις ασπρη αμμο στο ενδρειο οπως στο δικο μου, και η αμμος ειναι κατασπρη παρα το ταισμα με φτυαρι, τοτε το φιλτρο κανει δουλεια.

Τα φιλτρα θελουν καθαρισμα βουλωσουν δεν βουλωσουν, αλλιως γινονται πηγη νιτρικων
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01605 seconds with 11 queries