Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 15-05-14, 18:54
nikos24 Ο χρήστης nikos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2014
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 116
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν μου επιτρέπεται να επέμβω λίγο γιατί νομίζω ότι παρασυρθήκατε με την καταπολέμηση και σας ξέφυγε η αιτία.

Όταν ένα τιγράκι έχει "χτυπημένα" πτερύγια και το κυριότερο είναι συνέχεια με το κεφάλι προς τα κάτω αυτό δείχνει υποταγή. Κάποιος μάγκας τον έβαλε στο μάτι και δεν τον αφήνει σε ησυχία. Ειδικά αν δεν έχουμε στο ενυδρείο πολλές κρυψώνες, οριοθετήσεις και δεν υπάρχει αρκετό μήκος το αδύνατο άτομο δεν μπορεί να ξεφύγει από το βλέμμα του κυνηγού με δυσάρεστα αποτέλεσμα.

Τα 8-10 άτομα κοπάδι γι αυτά τα διαολάκια είναι οριακά. Γνώμη μου αν δεν μπορούμε να αυξήσουμε τα άτομα π.χ. λόγω λίτρων το καλύτερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε είναι να το γεμίσουμε φυτά και πολλές μα πολλές κρυψώνες, διασταυρώσεις, διακλαδώσεις ώστε ο κυνηγημένος να μπορεί να ξεφύγει και ο κυνηγός να χάσει το ενδιαφέρον του και να στραφεί σε άλλο άτομο του κοπαδιού.

Βάλε αν θέλεις μια φώτο του ενυδρείου σου να δούμε το διάκοσμο ώστε να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
Φιλε μου η αληθεια ειναι οτι εχω φυτα αλλα οχι πολλα.
Αυτο που λες ειναι σιγουρα σωστο απλα δεν ξερω αν ισχυει ατη δικια μου περιπτωση γιατι σημερα μονο με την ουρα κολυμπαγε πλεον (ολα τα αλλα πτερυγια ειχαν καταστραφει) κι επισης μεσα σε 2 μερες ψοφησε. Ποιο πολυ με ασθενεια δε μοιαζει αυτο;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01839 seconds with 11 queries