Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 02-05-20, 21:07
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Το drop checker ειναι παντα κρυμμενο κοντα στο βυθο, 35 εκατοστα βαθος, πισω απο κατι φυλλα για να μη δεχεται ροη νερου (worst case senario). Χρωμα σταθερα ανοιχτο πρασινο. Οταν ανοιξουν καταστηματα θα παω να παρω και δευτερο, στο οποιο θα βαλω διαλυμα με 6°ΚΗ οπως του ενυδρειου, για να μειωσω την αμφιβολια απο το διαβασμα του χρωματος.

Το καλοκαιρι, οταν επιστρεψω στην Κρητη απο Αθηνα, εχω αμεσα στα σχεδια και τη μπουκαλα. Απλα δεν την πηρα τωρα γιατι καθυστερει να ερθει και σε λιγες μερες πρεπει να ανεβω στο πανεπιστημιο.

Σημειωση: η παροχη διοξειδιου ειναι εντυπωσιακα σταθερη εχω να πω. Το drop checker δεν γινεται ποτε μπλε παρα μονο μετα την αλλαγη νερου. Εχω 2 μπουκαλια 1,5 λιτρου και τα αλλαζω εναλλαξ ανα βδομαδα ωστε να μην πεφτει πολυ η παραγωγη. Επισης ειναι μεσα σε κουβα με νερο και θερμοστατη στους 27°C. Τα καπακια τους εχουν ρακορ με φλαντζες και το καθενα εχει δικη του αντεπιστροφη μεχρι τον Τ συνδεσμο.

Ερωτηση: ποιες osmocote ταμπλετες ακριβως; Κατι διαβασα για ταμπλετες λιπανσης απο lidl/praktiker που δοκιμασαν χομπιστες. Εχουμε νεωτερα δεδομενα για ασφαλεια/αποτελεσματικοτητα των;
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01398 seconds with 11 queries