Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 11-07-14, 18:45
jossie Ο χρήστης jossie δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2014
Περιοχή: κοζανη
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

- το φιλτρο το εστρωσα στην αρχη με βακτίρια το ειχα μισο μηνα σχεδον σε λειτουργεια μονο του και προσθετα βακτηρια φυσικα με τεστ συνεχεια και μετα εβαζα σιγα σιγα τα ψαρακια μου.
- οταν το πηρα εχε μεσα καρβουνακι και σφουγγαρι μονο. εβγαλα ολο το καρβουνο και εβαλα ενα ασπρο μακαρονι (απο οτι εχω ακουσει ειναι βιολογικο αυτο).
- χωρις ψαρια λειτουργει πριν το Πασχα τα ψαρια τα εβαλα αμεσως μετα το Πασχα.

α ξεχασα να πω πως μεσα εχω βαλει και 2 anubias (η οπως λεγονται αυτα τα φυτα) αλλα τοτε επειδη δεν ηξερα οτι θελουν τα φυτα υποστρωμα και τα εβαλα απευθειας πανω στο πετραδακι που εχω (εχω φυσικο πετραδακι)...

οσο αφορα τον "γλυφτη" το ξερω οτι δεν λεγονται ετσι αυτα τα ψαρια αλλα δεν ηξερα πως αλλιως να το πω. για το συγκεκριμενο απο εκει που τ πηρα μου ειπαν οτι δεν μεγαλωνει πολυ και οτι φτανει ως 8 με 10 εκατοστα...

το μαλακο νερο πως το ελεγχω??? με τα test GH και ΚΗ?αν ειναι αυτα ναι ειμαι μεσα στα ορια που θελουν. στα test Μου λεει οτι για tetras είναι απο 50-100ppm (εχω test tis API) δηλαδη 3-6 σταγονες, εγω ειμαι στις 5 ακριβως σχεδον παντα...

οσο αφορα το μεγαλυτερο ενυδρειο απο την αρχη εψαχνα μεγαλυτερο αλλα δυστυχως οι οικονομικες μου δυνατοτητας ως φοιτητρια που ειμαι ειναι περιορισμενες δυστυχως....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries