Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 30-08-10, 10:06
Το avatar του χρήστη ARIS1983
ARIS1983 Ο χρήστης ARIS1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2010
Περιοχή: Kερατσινι-Πειραιας
Μηνύματα: 965
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmakos86 Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Λάθος απο τον παιδικό σταθμό τα ζώα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
2. Μπορείς να την καθαρίσεις με την σκούπα βυθού.
3. Ζητά καλυτέρα από τα παιδιά μπόλι.
4. Λάθος έτσι βασανίζονται περισσότερο.
5. Μπορείς να φυτέψεις από τώρα με φυτά γρήγορης ανάπτυξης όπως:
Ceratophyllum demersum
Egeriadensa μόνο καλό θα κάνουν
6. Όχι. Λιώνουν.
7. Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά άναβε την λιγότερες ώρες ως να βάλεις φυτά και να κλιματιστούν για να αποφύγεις έξαρση άλγης .
8. Να τα πας πίσω στο πετ σοπ και να πάρεις Guppy, platy, molly Ξιφοφορους μονομάχο.
9. Εμένα προσωπικά δεν με κούρασες απλά μου έφερες στο μυαλό το δικό μου ξεκίνημα…

Καλή συνέχεια φίλε και καλώς ήρθες στην παρέα μας
1.Σωστα αλλα μερικοι που μεγαλωνουν παιδια εχουν την ιδεα να περναν τα ζωα ως παιχνιδι στο μιαλο των μικρων παιδιων (Εντελως απαραδεκτοι). Σκεφτομαι ποσα ακομα θα ψοφισαν γιατι πηραν ολα τα παιδια απ' οτι φανταζομαι!
2.Ειναι σιγουρο δεν θα μου τραβαει την αμμο η σκουπα ή υπαρχει ειδικη σκουπα εαν εχεις αμμο για υποστρωμα;
3.Εχω βαλει ειδη τα βακτηρια ας δουμε πως θα παει ετσι!(προσεχω καθημερινα της τιμες με υγρα τεστ)
5.Αυτα τα φυτα θελουν λιπασμα η κανει η αμμος και το φως (υποστρωμα 3-4εκ. κανει ή να παρω και αλλη αμμο να γινει 5-6εκ; λιπασμα δεν προκειτε
να ριξω για κανενα λογο στο ενυδρειο γιατι ετσι δηλητηριαζω τα ψαρια!)
7.Διαβασα οτι στην αρχη πρεπει να αναβεις 10 ωρες περιπου καθημερινα την λαμπα γιατι ανεβενει η θερμοκρασια του νερου και βοηθαει να πολλαπλασιαστουν τα βακτηρια το οποιο και εκανα τις 5 πρωτες μερες, τωρα την εριξα στις 9 ωρες και σε λιγες μερες θα την ριξω στις 8 ωρες.
8.Δεν τα περνει κανεις απο πετσοπ πισω! Τωρα νομιζω ειναι ενταξει σε αυτα τα λιτρα(3-3,5εκ ειναι). Αν μεγαλοσουν σε 2-3 χρονια πιστευω θα εχω παρει και μεγαλυτερο ενυδρειο (Πιστευω πως να τα ξεφορτοθεις δεν ειναι και η καλυτερη λυση και θα τα εδινα μονο σε χομπυστα που ξερω οτι θα τα προσεχε καταλληλα, οπως εκανα και οταν ειχε γεννησει η σκυλιτσα μου 5 κουταβακια τα εδωσα οταν επρεπε και στους ανθρωπους που επρεπε!)

Ευχαριστω φιλε jimmako86 για τον χρονο σου!

Υ.Γ. Φιλε Τηλεμαχε παω να παρω και ΝΗ3 που δεν εχω και θα επανελθω με τις μετρησεις... (Αααα! και Gh+Kh)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01717 seconds with 11 queries