Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 20-08-07, 20:39
Το avatar του χρήστη dessert
dessert Ο χρήστης dessert δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Yiannis59 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρα απο νερο εισαι οκ κράτα το κh εκει στο 3 πάντως μην βάζεις μονο ώσμωση βάζε και λιγο απο βρύση καλο κάνει τοσο που να κρατάς το ΚH κοντά στο 3 ποιο κάτω θέλει στενή παρακολούθηση κινδυνεύει το Ph
Έχω controler Γιάννη... Το νερό του δικτύου μου, αν μπορείς να το πείς νερό, έχει κατι GH 20 και KH 15+ και αν του κάνω τώρα μέτρηση θα τραβήξω και τα μαλλιά απο τις μασχάλες μου και γι'αυτό δεν... Θα προσθέτω λίγο αλλά μάλλον κακό θα κάνω.......


Καμία πρόταση;;; Να προχωρήσω σε θεραπία ή να τους δώ μετα τις αλλαγές πως θα πάνε;;;;;;;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis Εμφάνιση μηνυμάτων
ο καλυτερος τροπος να αναπληρωσεις τα αλατα ειναι να προσθετεις νερακι δικτυου.... Αλλωστε το ΚΗ σου ειναι πολυ πολυ χαμηλο (γιατι;; και λιγο ανεβασμα (μεχρι το 6 καλα ειναι) με νερο δικτυου μονο κακο δεν θα εκανε......Εχε στο νου σου οτι το πεχα ειναι σημαντικοτερο απο την σκληροτητα για τους δισκους....... Μην ριχνεις σε τρελα επιπεδα τη σκληροτητα αλλα δωσε πιο πολυ βαρος στο κατεβασμα του πεχα (6,7-6,8 να παιζει).......
Νικόλα κρατάω χαμηλά την ΚΗ (2-4) για να μπορώ να μεταβάλω έυκολα το pH.. (παίζω απο 6,43 έως 6,49) Είμαι δυστηχός ακόμα αρχάριος και φαίνεται απο τις κινήσεις μου... Γι αυτό και ρωτάω... Είπαμε δεν θέλω να ξανακάνω ζημιά στα ψαράκια...
__________________
Που πήγε ο ασβός;;;




Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dessert : 20-08-07 στις 20:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01522 seconds with 11 queries