Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 11-02-11, 16:17
giannisaek Ο χρήστης giannisaek δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-10-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 834
Thumbs up Ηλεκτρικές αντιστάσεις για την θέρμανση του νερού

Υπάρχει ένα κατάστημα στην Θεσσαλονίκη που κατασκευάζει αντιστάσεις μετά από παραγγελία σας, και μπορεί να τις στείλει σε όλη την Ελλάδα. Απλώς τον λέτε πόσα Wat θέλετε να είναι η αντίσταση (από 1500 έως και 4500 Wat) και πόσο μεγάλο να είναι το μήκος της, και αυτός την φτιάχνει.
Η τιμή κυμαίνεται και ξεκινάει από 10 ευρώ έως άγνωστο.
Αυτές άποψή μου οι αντιστάσεις είναι πολύ καλές (ισχυρές λόγω των πολλών Wat) και μπορούνε εύκολα να ζεσταίνουνε το νερό στα βαρέλια των αλλαγών, ειδικά από όσμωση που δεν έχουμε την επιλογή του θερμοσίφωνα. Εγώ έχω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

Υπάρχει αντίσταση με ενσωματωμένο θερμοστάτη και το μέρος που θερμαίνει είναι αυτό μέσα στον κύκλο τη φωτογραφίας, το υπόλοιπο μπορεί να είναι και έξω από το νερό χωρίς να υπάρχει πρόβλημα να καεί.




Και υπάρχει και αντίσταση απλή χωρίς θερμοστάτη που το νερό όταν ζεσταίνει το ελέγχετε με ένα εξωτερικό θερμόμετρο και όταν φτάσει στην επιθυμητή θερμοκρασία βγάζετε την αντίσταση από την πρίζα.


Το κατάστημα λέγεται παντοθερμική και βρίσκεται στην Γιαννιτσών 13 και είναι ακριβώς κάτω από το κτελ Αττικής-Πειραιά που βρίσκεται στην Μοναστηρίου.
Τηλ.2310538138


http://www.bing.com/maps/default.asp...B5%CE%B9%CF%82____
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01666 seconds with 11 queries