Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-12-06, 12:18
Το avatar του χρήστη GODLIGHT
GODLIGHT Ο χρήστης GODLIGHT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2006
Περιοχή: Χαλκιδα (crazy waters)
Μηνύματα: 271
Talking μερες ζευγαρωματος?χαμος απο γεννητουρια

καλημερα σας,
1)εχω εδω και αρκετες μερες μια θυληκια labidochromis lundu blue μαλλον απο οτι μουειπαν μπουκωμενη, που περιμενω να αφηση τα μικρα της. φαινονται μικρα ματακια στο στομα της, το οποιο ειναι γεματο μεχρι αηδιας. ειναι η δευτερη φορα εδω και 5 μηνες που την εχω μαζι με ενα αρσενικο. την πρωτη μου επεζησαν 9 απο αυτα.
2)εδω κα 2 μερες ενα ζευγαρι protomelas taeniolatus χορευε τον χορο του ζευγαρωματος με το επιβλητηκο αρσενικο να κανει ομορφα τρεμουλιασματα. την κηνηγαγε συνεχως μεχρι που τελικα απο οτι ειδα, μαλλον την αφησε εγκυο. το λεω γιατι δεν εφαγε τις δυο φορες που ταισα τα υπολοιπα.
3)και παλι αυτεσ τισ μερες ενα ζευγαρι cyrtocara moorii κανει προσπαθειες για τυχον ζευγαρωμα. το αρσενικο που εχει αρχηση να κανει ενα καρουμπαλο στο κεφαλι κηνηγαει την θυληκια συνεχως και τις τρεμουλιαζει αλλα αυτη του ριχνει χυλοπιτα. της εχει αλλαξει τα φωτα στο κυνηγη με αποτελεσμα να την δω να κρυβεται καποιες φορες.
σε ενα ενυδρειο 60 λιτρων αν βαλω 2 θυληκιες, protomelas kai cyrtocara(σε περιπτωση που ειναι) με αβγα στο στομα τους θα υπαρχει προβλημα μεχρι να τα βγαλουν? υπαρχουν και 3 μικρα labidochromis 2-3εκ περιπου αποτην προηγουμενη γεννα θα δημιουργηθει προβλημα?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01379 seconds with 11 queries