Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 24-06-08, 12:23
Το avatar του χρήστη makis206
makis206 Ο χρήστης makis206 δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-06-2008
Περιοχή: Χανιά Κρήτης
Μηνύματα: 312
Προεπιλογή

Σωστή άποψη κι αυτή...

Δύσκολο πράγμα το κοινόβιο ενυδρείο τελικά, το περίεργο είναι ότι σαν αρχάριος τότε που δεν ήξερα γρι από το πόσο ταιριάζει το ένα είδος με το άλλο, δεν ήξερα καν πόσα ψαράκια χρειάζονταν απ'το κάθε είδος για να περνάνε καλά, όλα μου φαίνονταν ότι δούλευαν ρολόι ! Εξαιρώντας τη στιγμή που είδα εκείνο το Ινδιανάκι να τσιμπάει τις ουρές απ'τα μικρά μου τα Σκαλάρια βεβαίως βεβαίως..

Ρωτώντας, ψάχνοντας στο νετ, μαθαίνοντας γενικότερα βλέπεις ότι δεν είναι όλα τόσο ρόδινα τελικά η μάλλον όσο εμείς θα τα θέλαμε να είναι, όσο και να θέλω να υπάρχει μια διαφορετικότητα μέσα στο ενυδρείο μου όμως, κατά βάθος ξέρω πως έχεις απόλυτο δίκιο..

Να είσαι καλά !
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Σκεψου αν θες να βαλεις ενα λιγο μεγαλυτερο ψαρι (η ζευγαρι) με ενδιαφερουσα συμπεριφορα και χαρακτηρα. Ενδεικτικα αναφερω τις νανοκιχλιδες και τα Γκουραμι.
Τα Γκουράμι βρίσκονταν μέρες στο μυαλό μου, λίγο με άγχωσαν κάποια σχόλια που διάβασα για ψιλοάγριες συμπεριφορές απ'τα αρσενικά όπως επίσης κι αυτά που γράφονται για το ότι ξεσκίζουν τα λουλούδια, όμως όταν θα ερχόταν η ώρα να ρωτήσω για δαύτα θα άκουγα προσεκτικά όλες τις απόψεις μέχρι να καταλήξω να τα προσθέσω στην παρέα.

Σίγουρα είναι πανέμορφα ψάρια αλλά η ψυχική ηρεμία πάνω απ'όλα, και αυτών αλλά και η δικιά μου !

Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές, τα γκαπάκια αν και δείχνουν ότι έχουν προσαρμοστεί πολύ καλά με την υπόλοιπη παρέα μάλλον έχεις δίκιο, πρέπει να πάρουν τη θέση τους κάποια άλλα, θα το κοιτάξω κι αυτό μόλις ξεκινήσω τη μετακόμιση αφού η δυνατότητα να κρατήσω και το δεύτερο ενυδρείο μέσα στα 45 τετραγωνικά του σπιτιού μου απλά δεν υπάρχει.

Σ'ευχαριστώ και για τις ευχές, να είσαι καλά φίλε μου !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη makis206 : 24-06-08 στις 12:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01529 seconds with 11 queries