Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 16-06-12, 19:43
noutsman Ο χρήστης noutsman δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2012
Περιοχή: Ελλάδα, Γρεβενά (Ταχ. Κώδικας 51100)
Μηνύματα: 267
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ελεγα να πας σε κατι αλλο και οχι σκαλαρια.

Τον θερμαντηρα τον εχεις ψηλα. Σε καθε πτωση σταθμης κινδυνευει να μενει εκτος νερου και να σπασει.
Το φιλτρο εινα οριακο και να προσεχεις την ιχθυοφορτωση.
Το υποστρωμα λιπανσης δεν ειναι λαθος, αλλα ειναι περιττο για τετοια φυτα, και να το προσεχεις να μη βγει στο νερο σε καποια εργασια ή σκαψιμο απο τα ψαρια. Σε μερικους μηνες ξεθυμαινει.
Τα ραμιρεζι ειναι πολλα για συμβιωση σε τετοιο ενυδρειο και να προσεξεις αν θα πρεπει καποια και ποια να βγουν.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

Θα κατεβασω τον θερμαστηρα και το φιλτρο αμεσως!!
Εχω υπόστρωμα, γιατι εκτός απ'αυτα θα βαλω ΠΟΛΛΑΑΑ φυτα ακομα, τα οποια χρειάζονται υπόστρωμα (tiger lotus, cryptocoryne nevillii κτλ.)!Εχω μπόλικη χαλαζιακή άμμο πάνω απ'το υποστρωμα και τα ψαρια δεν παιζει να μπορέσουν να την ξεθαψουν(μαλλον)!
Τι εννοεις οτι "θα ξεθυμαίνει"?
Ραμιρέζι εω 2 θηλυκά και 3 αρσενικά! Το ενα αρσενικο θα φυγει αυριο και θα μεινουν δηλαδη μεσα στο ενυδρειο αυτα τα δυο ζευγαρια!

ΥΓ-> Το ενυδρειο ξερω πως φενεται ασχημο και ΚΑΘΟΛΟΥ εντυποσιακο! Αυτο ομως γινεται , γιατ δεν το εχω ακομα ετοιμο! Το ενυδρειο το εχω 5 εβδομαδες στημενο! Σε λιγο καιρό που θα βαλω τα υπόλοιπα φυτα και ψαρια θα γινει ενας ομορφος υδατινος παραδεισος...!
-------------------------
Αααα....κα δεν καταλαβα και κατι ακομα..! Στην αρχη του μυνηματος εγραφες "Να πας σε κατι αλλο, αλλα οχι σε σκαλαρια"! Τι εννοεις μ'αυτο?? Αφου ετσι κι αλλιος τα σκαλαρια τα εβγαλα και εβαλα πέντε neon tetra (και θα βαλω και αλλα 10 σε λιγες μερες [αλλα σταδιακα])!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη noutsman : 16-06-12 στις 19:43 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 11 queries