Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 28-01-04, 12:00
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Μαριε εχεις δικιο για αυτα που λες οτι αναφερουν τα βιβλια, αλλα εγω με θερμοκρασια ενυδρειου που για εναν συνεχομενο μηνα ειναι συνεχως στους 31C δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα στα συγκεκριμενα ψαρια Ισως σε αυτο να συμβαλει και το γεγονος οτι τα εχω αραια και σε πολυ μεγαλο ενυδρειο... δεν ξερω... Και προς Θεου γραφοντας τα αυτα δεν προτεινω σε κανεναν χωρις air-condition να κρατησει αυτα τα ψαρια εφοσον το υπολοιπο καλοκαιρι η θερμοκρασια στο σπιτι μου δεν ξεπερνα τους 22-24 βαθμους Απλα τα γραφω για να υπαξει μια πιο σφαιρικη αποψη γυρω απο το θεμα ''αντοχη σε υψηλες θερμοκρασιες'' για το συγκεριμενο ειδος αλλα και για τα υπολοιπα Tanganyika Cichlids για τα οποια κυκλοφορει η φημη οτι σε θερμοκρασια 28 + C τα εχεις ολα ανασκελα αν δεν κανεις κατι αμεσα Και ναι εχεις δικιο οτι ειναι ρισκο το οτι κραταω μικροτερα ειδη στο ιδιο ενυδρειο, αλλα το εκανα αφου διαβασα σε βιβλιο του Pierre Brichard οτι η Cyph.frontosa σπανια γευματιζει σε συγκατοικους του ενυδρειου οταν την εχουμε καλα ταισμενη αναξερτητως μεγεθους της... και προς το παρων βγαινει αληθινος
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01495 seconds with 11 queries