Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 27-01-04, 12:05
stefanos.f Ο χρήστης stefanos.f δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλος
Μηνύματα: 507
Προεπιλογή

Με αυτο το τελευταιο που εγραψες με εστειλες... Αν η τιμη που ειδες ειναι για Cyph.frontosaZaire Blue και μαλιστα στο μεγεθος που αναφερεις τοτε θελω και εγω καμια 100αρια κομματια... Με λιγα λογια λοιπον... μαλλον προκειτε για αλλο ειδος Ακομη παντως και αν προκειτε για το πιο κοινο της ειδος, το Burundi που διατηρω και εγω, ακομη και τοτε η τιμη ειναι πολυ καλη για το συγκεκριμενο ειδος και για τετοιο μεγεθος! Εκτος αυτου εχω να προσθεσω τα εξης... H Cyph.frontosa ειναι πολυ ανθεκτικο ειδος, αντεχει θερμοκρασιες που κατα την απουσια μου το καλοκαιρι φτανουν τους 31 C και δεν τρωνε τα μικρα τους Τα μικρα τους συνηθως δεν κινδυνευουν ουτε απο τα αλλα ατομα του ειδους τους τα οποια τα αντιμετοπζουν μαλλον νωχελικα Οσο για τις ασθενειες που αναφερθηκαν, θα ηθελα απλα να προσθεσω οτι στα δυο χρονια που κραταω το συγκεκριμενο ειδος εχω παρατηρησει οτι ειναι πολυ ανθεκτικο και οτι ποτε εως τωρα δεν εχουν αρρωστησει ενω το ενυδρειο καποια στιγμη περασε δυο ασθενειες Και κατι τελευταιο... αν καποια στιγμη αποφασισεις να ασχοληθεις με το συγκεκριμενο ειδος προτιμησε να παρεις μικροτερα ατομα, σιγουρευοντας παραλληλα οτι ανηκουν στο ιδιο γεωγραφικο ειδος

Υ.Γ Και κατι τελευταιο για την επιθετικοτητα της προς τα αλλα ειδη... ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Το μονο που μπορει να κανει ειναι να φαει καποιο μικρο ψαρι αν χωραει στο στομα της αλλα και αυτο παλι σπανιοτατα Εγω για να το ψιλοτσεκαρω εβαλα στο ιδιο ενυδρειο που εχω τα Cyph.frontosa μερικα Cypr.leptosoma (θεωρουνται ως η βασικη τους τροφη στην φυση) και μεχρι και σημερα δεν εχω χασει ουτε ενα! Το μεγεθος του κυριαρχου αρσενικου ειναι περιπου 20-22 εκ.
__________________
Η υπερηφάνεια προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης.

Αγία Γραφή Παροιμίες 16:18
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 11 queries