Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 31-05-18, 19:09
Το avatar του χρήστη arklaga2525
arklaga2525 Ο χρήστης arklaga2525 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-08-2016
Περιοχή: Χαλάνδρι
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μπατζετ ειναι πολυ μικρο και τα 20 λιτρα ειναι περιοριστικα για ψαρακια.
Μονο ενας μονομαχος θα μπορουσε οριακα να φιλοξενηθει και μερικα "ευκολα" φυτα που μπορεις να βρεις δωρεαν απο κλαδεματα συνχομπιστων στις αγγελιες.
Βεβια υπαρχει και η λυση του καλομεταχειρισμενου ενυδρειου σε αγγελιες, ή η diy κατασκευη γυαλας, οπου ενω το κολλημα τζαμιων ειναι σχετικα ευκολο, εχει την αυξημενη δυσκολια στην κατασκευη καπακιου και φωτισμου. (οι μονομαχοι οπως και πολλα αλλα ψαρια πηδανε εκτος νερου και χωρις καπακι μπορει να βρεθουν στο πατωμα)
Βεβαια κι αυτο με το καπακι ειναι υπο συζητηση, αφου αν δεν υπαρχουν μεγαλες απαιτησεις στην εμφανιση, μπορει να φτιαχτει με ενα απλο τζαμι και για φως μια απλα λαμπα οικονομιας με κλιπ.



edit Μολις ειδα μια γυαλα 50 λιτρων με 20ε στις αγγελιες. (θελεις και ενα φιλτρακι, ενα μικρο θερμαντηρα, θερμομετρο και λιγη αμμο)
Ακυρο. Ειναι Αθηνα και εισαι Θεσ/νικη.
Ευχαρίστω delta66 ηταν ακριβως αυτο που ηθελα να πω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Elizatilsi Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μπατζετ ειναι το ταμειο της ταξης μας και βρηκα ενα ενυδρειακι καινουριο , με φιλτρακι εσοτερικο, καπακι, χαλικι λευκο με 36 € στο ιντερνετ αλλα ειναι πλαστικο ,κανει;
Wise το καλοκαιρι συμφονισαμε να το παιρνω στο σπιτι μου για να το φροντιζω (μενω στα 50 μετρα απο το σχολειο οποτε θεμα αποστασης δεν υπαρχει ) ευχαριστω αλλα φοβαμε πως δεν θα φτασει το φιλτρο στα χερια μας και αμα φτασει δεν θα αντεξει βλεπεις οι συμαθητες μου δεν ξερουν τι θα πει ευθηνη ενω ομως λοιπουνται τα χρηματα που θα δοσουν . Εγω με το ενυδρειο θελω να τους μαθω οτι οι ευθηνες ειναι κατι το καλο και το ομορφο και πως οτι κανουμε εχει αντιτιμο
Το πλαστικο γενικά δεν κανει καλο στο ενυδρείο, υπάρχουν σχετικά αρθρα. Εισαι γυμνασιο η λυκειο?(παίζει ρολο στην ευκολία της όλης διαδικασίας. Οπως σου είπε απο πανω ο delta ειναι πολυ λιγος χωρος για ζωντανα. Σκεψου το καλά λοιπον, διοτι εσυ μπορει να ριξεις πολυ δουλεια και στην τελικη να μην το εκτιμήσουν τα παιδια.
__________________
LAKI
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01686 seconds with 11 queries