Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 28-02-11, 15:59
Το avatar του χρήστη alovitos
alovitos Ο χρήστης alovitos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Περιοχή: Peristeri
Μηνύματα: 39
Red face

Λοιπόν φίλε άκου..
όπως κατάλαβες θα παίξεις μόνο σε nikon και canon..τίποτα άλλο...
Τωρα, για μένα αν θα πάς στην canon να δεις την 550D και οχι την 500..
(εκτός και αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα και δεν μπορείς να φτάσεις εκεί)
εγώ απο αυτές που είπες έχω την Nikon D5000. Νομίζω για αρχή είναι ένα πάρα πολύ καλό εργαλείο..βγάζει τέλειες φώτο και ειδικά για τα λεφτά της..
βεβαια παίζεις σε entry level cameras... που είναι σίγουρα καλύτερη απο μια camera που έχουμε όλοι σπίτι μας αλλά όχι απο της καλύτερες της αγοράς στο θέμα DSLR.
Να ξέρεις ότι αυτό το πακέτο με τους φακούς είναι πολύ καλό γιατί πάντα (και ειδικά σε αυτες τις entry lvl) οι πρώτοι φακοί δεν είναι καλοί... ίσως και οι πιο απλοί της αγοράς ... και το zoom δεν είναι αρκετό...
Άρα για μένα canon και nikon είναι πολύ κοντά σε ποιότητα... αν και στην ελλάδα αρέσει πιο πολύ η canon... ( που μπορεί να είναι ενα πολύ μικρό βήμα μπροστά) αλλά δεν θα καταλάβεις τίποτα και ιδικά σαν αρχάριος... μην σε απασχολεί αυτο.. διάλεξε ποια σε βολέυει εσένα στο χέρι..
Τέλος πιστέυω ότι είναι καλύτερο να πάρεις την προσφορά με τον φακό... γιατί να ξέρεις ότι εκί είναι όλη η μαγκιά της cameras και όχι τα MP. θα τον χρειαστείς έτσι και αλλιώς πιο μετά και για το zoom του και για πολλά άλλα... ελπίζω να σε βοήθησα...
__________________
Greeks don't fight like heroes...
Heroes fight like Greeks!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02005 seconds with 12 queries